Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zadny windows v PC sestavě?

Ahoj, chci si sestavit PC od CZC.cz, takže jsem tam dal procesor , grafickou kartu atd, ale nedal jsem tam windows, tak bych se chtěl zeptat, půjde mi to vůbec nastartovat? Jelikož si chci koupit aktivační Windows klíč z jiné stránky, tak jestli mi tam aspoň vyjede nějaké okýnko na napsání toho windows klíče a pak se mi to začne instalovat? Děkuju za odpověď.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Okýnko? To si děláš legraci?

edit: PC bez OS samozřejmě "nastartovat" jde - ale skončí POSTem a hláškou že chybí OS.

pokud vůbec netušíš jak PC funguje, zakup windows řádně s PC a nech je nainstalovat někým, kdo to umí. Vyhneš se takovým přešlapům jako nákupu nelegální kopie, nebo win7 pro moderní desku (které na ní nepojedou kvůli těžko dostupným ovladačům)

Zeptal jste se tak, že je patrná nulová zkušenost. Proto ty reakce. Na instalaci OS není potřeba žádné extra vzdělání, nicméně jako při všech činnostech by měl ten, kdo je provádí, mít alespoň elementární znalosti. A pokud vám chybí, pak je zcela v pořádku nechat to na někom zkušenějším.
Ale jistě na tento proces najdete na internetu návody (nepochybně i obrázkové, nebo celá videa).

Zároveň váš žádám o to, abyste se zdržel používání expresivních výrazů.

Nenastartuje se ti to tak, abys měl nějaké okýnko, kam můžeš dát klíč. Maximálně se ti roztočí větráky, rozsvítí nějaká světýlka a dostaneš se tak nejdál do do BIOSu/UEFI.

Sežeň si nějaké instalačky na OS (ať už CD/DVD/USB flash) a nabootuj z nich, pak ti naskočí okýnko.

Pokud to nekoupíš rovnou jako instalačky, ale budeš odněkud stahovat, tak to pak musíš vypálit/nahrát na to medium. K tomu samozřejmě budeš potřebovat počítač s připojením k netu.

Pokud chces klic k Windows odjinud levneji, coz chapu, tak si musis po svy ose sehnat instalacni DVD nebo flashku s instalackou Windows. Z toho potom provedes instalaci Windows a az nakonec tam zadas ten aktivacni klic, ktery si koupis.

Takze ne, pocitac pouze prejede pres BIOS, jinak tam nic nebude a teda zadne "jen okenko", kde bys vyplnil aktivacni klic tam nebude.