Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klávesnice - je mechanická?

Ahoj všem, chtěl jsem vyčistit jednu starou klávesnici, co už jsem dlouho používal, a po rozmontování jsem zjistil, že nemá v sobě žádnou membránu, ale pod každou klávesou má kontakty, které se stisknutím klávesy rozpojují, a pružinku. Všechny ty spínače jsou přiletované na desce s tištěnými spoji. Zajímalo by mě, to je ta mechanická klávesnice, které jsou dneska dost drahé? Uvnitř jsem našel vyražený rok výroby a je tam 91. To už se tenkrát vyráběly mechanické klávesnice?
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)
Změna předmětu, původně: Klávesnice (karel)

Zdravím, potřeboval bych poradit ještě s jednou klávesnicí, teď sem našel hodně starou klávesnici, která má rozložení kláves stejné jako nové klávesnice (až na win klávesu), a je zajímavá tím, že je na ní na štítku znak výrobce Zbrojovka Brno. Zjistil jsem, že tyhle klávesnice mají prý v klávesách Hallovy magnetické sondy. Tak sem si říkal že zkusím jak se na ní bude psát. Jenže po připojení k novému PC nefunguje, jenom jí blikají všechny 3 diody.
Myslíte že by šla nějak zprovoznit? A kdyby ne, mohla by mít historickou hodnotu pro sběratele?
Je to přesně tahle:
www.high-voltage.cz/wp-content/forum-image-uploads/lubikcz/2015/02/Kl%C3%A1vesnice-1_001.jpg

To je klávesnice k pořizovacím strojům Aritma, na děrné štítky, obávám se, že bude mít jiný interface, že k PC nebude fungovat. Ale svůj velectěný krk za to nedávám, je to strašně dávno. Ale pamatuji si, že touto klávesnicí dostat po lebeni byla docela pecka. :-)

//Edit: Ještě mne napadá, že se také používala k osmibitovým počítačům FK-1, také jiný interface.