Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 - Problém s klávesou windows

Dobrý den,

Občas se mi stane, že se Windows začne chovat, jako by byla trvale zamáčknuta klávesa windows.

Např. Pro přepnutí na zamykací obrazovku - klávesa windows + L, takhle stačí pouze L.

Není nutné pc restartovat, stačí se přepnout na zmíněnou zamykací obrazovku a přihlásit se. Potom už windowsi pracují správně.

Stává se to čistě náhodně, ale vždycky k tomu dojde, při psaní na klávesnici (z mačkání myši ne).

Ale klávesnici nesleduji (píše všemi deseti - nechlubím se), takže si nikdy nevšimnu, že by to zapříčinila nějaká klávesa nebo klávesová zkratka.

Prosím Vás o radu. Už mě to leze na nervy.

Děkuji

PS. Děje se to už hodně dlouho. (Od té doby jsem už několikrát windwosi aktualizoval - takže problém se netýká pouze téhle verze)

Prosím Vás o radu. Už mě to leze na nervy.

- Tak si nainstaluj normalni verzi public "Windows 10" a né Windows 10 "Insider Preview" Takle az nebudes pouzivat OS ve vyvoji, treba pak "nepolezes na nervy"
* 17763.1 [RS5] jsem stahoval v sobotu ze "Slow ring" pro Insider, hlavne netvrd, ze jsi Windows zakoupil a pouzivas original verzi operacniho systému ..

Vis co " insider preview" znamena a k cemu slouzi ? Jestli ani, proc si tedy stezujes ze ti neco nejede, nebo ze v insider potkavas nejaky problém ?
Viz prvni prispek : Pouzij "normalni" verzi OS, ne BETU ve vyvoji (kde problém muze pochazet z cehokoliv, nekteré veci nemusi vubec obsahovat).

Pouzij "normalni" verzi OS

Nevím, co je u tebe "normální" verze Windows. Jestli myslíš "stabilní" verzi, tak i ta (nejen z vlastních zkušeností) obsahuje chyby (Microsoft)

Ale proč to vůbec řešíme. To, že můžu přejít zpátky, vím. Ptal jsem se, jestli se už někdo s tímhle problém setkal, popřípadě na jeho řešení.

- Pouzivas BETU verzi operacniho systému, PROBLEM MUZE POCHAZET Z CEHOKOLIV ! Co na tom nechapes ? Proc by mel nekdo ztracet cas (reseni a postup problemu nemusi a neni ten stejny) a hledat kde v "BETE" dela co tvuj problém ?
* Me u posledni preview BUILD nesla pulka aplikaci a jen cerne probliky na obrazovce a zhasli, myslis ze reseni je to samé jak u jiného normalniho OS ? Kdyz uz ze zahadného duvodu pouzivas Insider, sledujes vyvoj na strankach microsoftu, sledujes vypisy chyb tvého Build jestli nekdo nema ten samy problém, nebo jestli nejde o vlastnost této bety ? (nejde jeste o RTM pripravena na pristi mesic "Ocrobre Update")

- Tvé reseni je = "nepouzivat BETU". " To, že můžu přejít zpátky, vím" : (Jestli jsi neprocistil a nesmazal 'back'.old z C:\ tak to nemusi byt pernamentni v menu odkrizkuj /*zastavit insider update*/ a zadej navrat na normalni OS bez ztraty dat, uvidis ze ti problém zmizi ;-))

Chapu jak to chces rict ale je to moc "teplakové" nebo jak se to rekne, takle funguje kazdy OS a ne jen Windows 10, cely vyvoj vsecho je na tom stejném zaklade od elektroniky, softwéru, politiky nebo celého vesmiru nebo zivota kde kazdym momentem stale neco pribiva a kazdym neco mizi .. (tedy az na imigranty "ti jen pribivaji" a kdyz mizi tak jen s "TNT okolo pasu", po tom tech rocich co ziju skoro po jejich boku , musim priznat ze maji opravdu "vybusnou povahu".) Oznacit "Public" verzi a "Preview" jako stejnou snad nemyslis vazne, jsem myslel ze o IT vis trochu vic teda.
(ale jasny, proc kupovat hru a stahovat patche , kdyz muzu hrat 3 roky starou betu, nebo proc pouzivat Android 7.0 kdyz uz je Android 1.0@alfa z roku 2007 a stejne je Android, ISO, Linux, OSX jen BETA, stale neco "odoberajú, opravujú, nastavujú, obmedzujú, povoľujú" .. pockej az ti jednou 'odoberajú,' v nemocnii zlucnik ty "BETO" ! ;-))

Alfa - Obsahuje chyby a neumí vše, co vývojář/i požadují.
Beta - Umí všechno, co se od ní požadovalo, ale stále (může) obsahovat malé/velké chyby.
RC - To samé co beta, ale největší chyby už byly opraveny. Ale ještě není 100% otestováná, takže chyby může stále obsahovat.

Aspoň takhle, jsem to slyšel. Víc si přečti na wikipedii - Vývoj_softwaru

Proč to ale vlastně píšu? Jde o to, že pokud Beta nebo RC funguje špatně, tak se nikdo nediví, ale u "stabilních" verzí je to hrozné - což je přesný příklad windows (který je ještě za peníze)

To jsi opravdu měnil klávesnici v notebooku (zjistil jsem až dodatečně pročtením vlákna, že jde o notebook)?
A zkoušel jsi externí klávesnici, jestli to taky zlobí? Může být totiž problém nejen v samotných tlačítkách ale i dál na cestě signálu z klávesnice - to bys měl tou externí obejít.

Bohužel musím konstatovat, že jsem pouze "zmírnil" následky, ale příčínu neodstranil. Dojde k tomu při psaní na klávesnici, ale nic přesnějšího nevím.

Na druhou stranu, s vypnutou klávesou Windows, nespustím 5 náročných programů a zhavaruju celý systém. Navíc, vytvořený registr zůstal zachovaný i po aktualizaci windows.

I tak díky všem za snahu.