Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wake on wan

Ahojte,
chcem sa spýtať,
už som sem písal ohľadom Wake on lan a úspešne sa mi to podarilo nastaviť, za to ďakujem.
Potreboval by som ešte pomôcť nastaviť Wake on wan (pripojenie cez internet, cez inú sieť)
Na routri (na ktorý sa idem pripojiť) TP link TL-WR840N som nastavil vo Virtual server oba porty 9, vnútornú IP adresu pc na ktorý sa chcem pripojiť.
V ARP binding som nastavil vnútornú IP adresu pc, ktoré chcem zobudiť a mac adresu pc, ktorý chcem budiť a dal som bound.
V programe, ktorým budím pc som zadal mac adresu budeného pc, IP adresu wan - vonkajšiu adresu routra na ktorú sa idem pripojiť, port 9, maska 24
Nejde mi to. Čo robím zle? Treba nastaviť aj na routri, z ktorého sa idem pripojiť?
Alebo čo všetko musím mať, resp. mi router musí podporovať aby mi to šlo?
Ďakujem.

mám sieť s maskou /24 (255.255.255.0)
fuu.. len toto je už asi na mňa moc.. neviem čo je broadcast. chápem mu tak, že pomocou neho počujú všetky pripojené pc, v našom prípade všetky IP adresy v lokálnej sieti?
vo portforwarding mám nastaviť vonkajšiu adresu na port 9? či broadcastovú IP adresu na port 9? ak áno, viem si ju zistiť?
ja sa ospravedlňujem, sieťam sa trocha rozumiem, len toto je na mňa niečo nové, ale chcem sa to naučiť
takže všetkým ďakujem za pomoc a rady :-)

virtual server (onen port 9) budeš směrovat nikoli na IP svého PC, ale na vnitřní broadcast, tedy např. adresu 192.168.1.255

jinak to necháš jak to je, nic dalšího na routeru není třeba.

edit: a protože se to chceš naučit (což kvituji jako chvályhodné), tak ti vysvětlím princip: obdržený magic packet by normálně skončil na routeru, protože byl na něj směrován. Ale protože je nastaven DNAT, router ví, že paket není opravdu určen pro něj a použije pravidlo firewallu pro "posunutí" směrem do LAN. Zatím to je běžný postup. Podstatný okamžik je ten, že my jsme nastavili broadcast, tedy "univerzální" adresu, která znamená oslovení všech hostitelů v LAN, tedy onen paket bude odeslán do všech portů switche, a tyto jej budou dále distribuovat dál (= paket dorazí na všechny koncové body sítě, nezávisle na jejich aktuální adrese). Ale protože magic packet obsahuje MAC adresu probouzeného PC, zareaguje na tento podnět pouze jediné PC.

ďakujem Ti radu a pomoc, vážim si toho.
Dnes som zistil, že na routri, na ktorý chcem nastaviť (vo firme) Wake on wan nemám verejnú IP adresu...
Doma ale mám verejnú dynamickú IP asresu od ORANGU.
Dala by sa to nejako presmerovať alebo zdieľať moju verejnú IP adresu alebo tak nejak? :D
Alebo dá sa nastaviť Wake on wan bez verejnej IP adresy?
ďakujem
P.S. už chápem, prečo mi zároveň nefunguje ani VPN

fu... tak to je teda škoda..
ešte sa spýtam jednu vec, na routri mám DDNS server.
Na YouTube som videl video, kde sa zaregistrovali na stránke no-ip.com a potom tie registračné údaje zadali do routra - do toho DDNS.
Je to blbosť alebo chápem tomu správne, že ja pridelím routru verejnú adresu cez ten DDNS server a na základe toho ho bude vidno na internete?
ďakujem