Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou tiskarnu koupit?

Zdar borci, chci si kupovat tiskarnu pro studium, tz. ze tiskarna ma slouzit pouze pro jednoduchy tisk dokumentu a obcas na nejake skenovani.

Parametry tiskarny:
- co nejlevnejsi
- vicebarevna
- neni potreba vysoke dpi, klidne nizka kvalita tisku
- levny toner
- cerna barva aby se dala koupit zvlast
- pripojka na kabel

Obcas si budu potrebovat vytisknout nejake studijni materialy ci si je oskenovat. Nechcu zadny drahy stroj, ale jen neco, co mi zakladne splni tuto funkci. Nechtel bych do toho dat vic jak 2000 kc.

Vsem diky moc za reference, v tiskarnach se moc nevyznam.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Jedine laserovku na bežné doklady, grafy, koláče.

Atrament kupuj výhradne pri tlačení kvalitného foto. Aj to ťa upozorním, ak necháš cartidge zaschnúť, nebudeš raz do mesiaca čo-to tlačiť, priprav sa na peripetie v močení trysiek v destilovanej vode, zasvinený atramentom až za ušami. Dnes si síce SW "odstrekne" farbu, pretočí valce, ale gumy pod parkovišťom budú zasraté ešte viac ako keby si tlačil flajstro.

A opět tu máme odpověď od člověka, který viděl inkoustovou tiskárnu naposledy před 10 lety.

Podivej se na Epsony s INK systémem. Náplně v řádu desetikorun za velkokapacitní náplně na tisíce stran. O tom se může laserovkám zdát. A inkoust se nerozpíjí.
Pokud chceš hodně levnou, podívej se třeba na Epson L382. Byly k tomu 2 sady náplní, takže náplně zřejmě nebudeš potřebovat kupovat.

Až na ten mazateľný atrament na flajstre pri smokliacich babách plačkách, ktoré ronia slzy, ako hrachy nad parte. (Vodou nerozpíjateľné, trvácne atramenty síce sú, ale je ich velice málo na trhu, ako má Canon).

Človeče, mne prešlo pod paprčami desiatky tlačiarní, prvotné ihličkové, následne blbý atrament, ale dnes, dnes jedine laser. (Ty si doma tlač rodinné selfíčka na čo chceš v podobe fotopapiera, len ich náhodou neomoč, ak máš vlhký bejvák)

Možná ti prošlo rukami spousta tiskáren, mě taky. Ale tobě zřejmě žádná pořádná. Doba, kdy ses prasil se stříkačkami, abys doplňoval tonery jsou naštěstí mnoho let za námi.
Já se zase potkávám se stránkami z laserovek, ze kterých opadal tisk jako listí na podzím, protože lidi nechtějí platit drahé výpalné za tonery výrobcům a používají alternativní tonery.

A teď k odpovědím. Originál inkoust od Epsonu se nerozpíjí, ani čerstvě vytisknutý, natož, když jej necháš zaschnout. A ne, nestalo se mi ani u staré WorkForce ani u té, co mám teď, že by inkoust zaschnul.

A bejvák naštěstí vlhký nemám, asi proto, že jsem si ho nenechal stavět od tebe :-P

Main Gáát, textový potlač tlač z laseru z bežného flajstra f; A4, odpadol? Navyše, svojvoľne, ako lístie?

Zlatý Internet, čo sa tu človek všetko možné nedozvie. Musím ho navštevovať permanentne, nech som v obraze.

Zrejeme, ak si ho škrabkal pokusne žiletkou, aj tak neverím. Však je to do obielenej vrstvy drevnej hmoty "celulitídy" zapražené, na veky-vekúce takmer amen.

Pozn.:
Zrejme Epsony disponujú vodou stálymi farbami, ale osobne roky tieto hnojové, sublimujúce, rozpíjateľné, rozmočivé, nestabilné farby, už na svojich dokladoch v šanónoch, neriskujem.

Na tie vaše "tri domáce" doklady zhromaždené v priebehu desiatich rokov do archívu, atrament bohate stačí, či sa vodou zničí prípadne nie, aj tak je to jedno.

Schválne, omoč, vodou, pretri oprskaj nejaký text na flajstri, sprav neviditeľnú, drobnú kvapku vody na texte a založ takýto doklad do šanónu pevne medzi ostatné.

Vy tu medzi sebou tlacháte, pritakávate si, ako keby vás jedna mater okotila na svet také faciny, že to brzdí oblaky na nebi. Tieto súhlasné, do rytmu znejúce kvákačy poznám na dvore medzi hydinou, ak ich moja polovička prikrmuje.

... obcas na nejake skenovani.
... Nechtel bych do toho dat vic jak 2000 kc.

Takže tím jsi vyloučil barevné laserové multifunkce.
Černobílých laserových multifunkcí za tu cenu moc není.
No a v inkoustových multifunkcích to za tu cenu taky žádná hitparáda nebude.
Osobně bych se vyhnul inkoustovkám od HP, mám s nimi špatné zkušenosti, co se týče zasychání. Naopak Canonku mám doma (asi za 3 500) už několik let, někdy třeba i měsíc netisknu, a zatím nic nezaschlo.

Platí jednoduchá úměra: čím levnější tiskárna, tím dražší tisk (dražší a menší náplně).

Po zkušenostech s více inkoustovkami-multifunkcemi (Canon,HP,Epson), s nimiž byl vždy problém se zasycháním inkoustů, pokud jsem ji "neprojel" aspoň 1 x za týden, zejména při používání neoriginálních a doplňovaných kazet, z důvodů úspory nákladů, jsem přešel na ČB laeserovku-multifunkci. Samsung Xpres 2875ND. Její cena sice na trhu cca 4600,-, já ji ale koupil, "jetou" (ale pouze půl roku a ještě s 2,5 letou zárukou za 2500,-) na Bazaru na Seznamu. Kupuji sice neoriginální kazety a válce (kazeta 300,-Kč na 3000 stran a válec 430,-Kč na 9000 stran), ale zatím nebyl žádný problém a tisk je kvalitní a trvalý. Takže necelých 14 halířů na stránku a bez problémů. Na tu cenu jsem se nikdy u ink. nedostal. Oboustranný automatický tisk a kopírování, rychlá, úsporný režim, minimální odběr ve "standby", stále v pohotovosti a okamžitá reakce, připojitelná na síť a "jedeme" na ní, přes WiFi, ze 3 počítačů. "Nemá to chybu!!!"
A hlavně nezasychá!!!
Pokud se smíříš pouze s ČB tiskem, doporučuji opravdu laeserovku.
Kamarád má ještě ČB laeserovku Ricoh SP204 a taky si ji chválí. A bylo ji, cca před rokem, na Aukru v aukci, možno získat i za 1000,- až 1500,- Kč. Bylo jich, v té době, zde v nabídce asi 5 ks. Jinak její běžná cena byla asi 2600,- Kč.
Jinak přikládám recenzi na tu doporučovanou Epsonku od Fialy. Možná s ní má jinou zkušenost, ale i zde je upozorňováno na zasychání.
https://www.arecenze.cz/tiskarny/epson-l382/

Proč bojovat s neoriginálním inkoustem (a jiným spotřebákem), když ty Epsony mají náklad 0,05Kč/čb stranu? Tyhle tankové systémy ovšem mají smysl jen tehdy, když se s nimi tiskne. Na sporadický tisk je lepší laciný laser.

Lasery mají nicméně taky své potíže, jako problémy s pecí nebo sypajícím se tonerem.

Přiživím se. Co konkrétně vlastníš? Máme doma monochrom laser Bratříčka (síťového), nicméně má lepší polovička vyslovila přání, že by se uživila i barevná multifunkce (skener, kopírka, barevný tisk). Sporadické použití (tak jednou za týden). Samozřejmě "síťovka". Nemusí to být extra rychlé, kvalita tisku a nízké náklady na A4 podmínkou. Kolem pěti fíků jsem ochoten za domácí bazmek vyplivnout. Doporučíš něco?

Ja by som ti poradil ísť do laseovej tlačiarne. Síce bude investícia zo začiatku drahšie, no ušetríš na náplňách. Áno sú cenovo rovnaké ako atramentové ale v prerátaní na počet strán je to postatne výhodnejšie. A ty spomínaš že potrebuješ hlavne na text, čo je podľa mňa fantastická voľba. Obrázky by som už cez to netlačil... A čo sa týka značky tak ťažko povedať. Ja som fanúšik HP a Canonu ale tak kuni si recenzie TOP tlačiarní (https://necenzurovane.sk/tlaciarne/) a uvidíš, ktorá ti padne do oka kvalitou, veľkosťou aj cenovo. :-)