Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vlastní font na webu

Jde nějak do web stránek dát textu font který by s zobrazil i těm kdo ho nemají?
Jako že by byl třeba na servru a když by ho uživatel co si prohlíží stránky neměl tak by se nějak stáhnul nebo něco..

Děkuju

taky web to by bol horsi jak ziadny web :) Moj tip pre dotazovatela: obrazok, alebo nerobit take hovadiny (pouzit standardny font). Ludia nechodia na weby pozerat nejake hnusne home-made fonty, ale chodia tam citat nejake informacie a je im uprdele ze aky je to font (ak sa to da citat).

znám, pěkný font. ale hodí se jen na nadpisy, nebo třeba odkazy v menu - což je řešitelné obrázky a budeš to mít spolehlivě s diakritikou.
na normální text použij třeba verdanu, mohlo by to k sobě jakž takž ladit.

html stránky mají sloužit hlavně ke čtení / navigování. ačkoli microsoft i zde razí opačný přístup - zvlášť u nejzrůdnějších exportů z office považuje vzhled html stránky za dogma a div ne za obuškový předpis jak přesně musí výtisk v sázecím programu vypadat. ale normální je uvažovat i s uživateli jiných (verzí) operačních systémů než je jediný správný, a dokonce i s jiným hardware než pécéčko s vistou a monitorem 1280x1024.

všetky používané fonty musí mať dotyčná osoba nainštalované v systéme.IE ani iný internetový prehliadač sami o sebe nemajú nejaké svoje špeciálne fonty,zobrazujú to,čo je v systéme,pokial nieje dotyčný font v systéme,musí si ho dotyčný človek stiahnuť a nainštalovať do svojho operačného systému a je jedno,či na stránku polezie s IE,firefoxom,safari,operou,alebo s iným prehliadačom,preto je jednoduchšie používať všeobecne dostupné fonty,alebo tam nápisy umiestňovať ako obrázky,vtedy sa zobrazujú všetkým bez ohladu na to,či dotyčný font majú nainštalovaný,alebo nie.

Ber to tak, že na jiné fonty než ty základní(Arial, Verdana, Courier) není člověk z velkých portálů typu Yahoo, Google, z českých populární Seznam kromě nadpisu zvyklý a proto to bude pokládat za příklad jakéhosi lamerství. Pokud by tě to zajímalo, jmenuje se to dynamický font, který je ve formátu .eot Dále potřebuješ program WEFT, kterým TrueType písma převedeš do toho .eot Ne všechny fonty ale jdou převést, některé prostě ne, tečka. Dále musíš mít znalost s CSS.
Vlastní zápis dynamického fontu poté vypadá takto:

<style>
@font-face
{
font-family: blablabla;
src: url('blablabla.eot');
}
</style>

Ale funguje to jenom v IE, takže dnes s vysokým podílem Firefoxu a Opery je to nepoužitelné. Je to jenom taková zajímavost. Jeden obrázek v png nebo gif ve velikosti okolo 150 x 100px tě přijde asi na 5-6kb a při dnešním zrychlováním internetu to není vůbec hrozné (jedna babička má linku 50Gbit/s, chtěl bych být její vnouče :-D). Pokud by sis chtěl přečíst o dynamických fontech více, mrkni na css-eot-weft-font.html

PS: Další dobrý seriál, dokonce pětidílný začíná tady: http://interval.cz/clanky/dynamicka-pisma-prilozeni -fontu-k-webove-strance/

PS2: Nejjistější je ale vygenerování .png PHPčkem viz http://interval.cz/clanky/dynamicke-nahrazovani-tex tu/ nebo javascriptem, PHP je lepší, nejde zakázat v prohlížeči

Moc Vám děkuju všem.

Ještě bych tu měl něco když do externího stylopisu vložím:

a:link {color: #FF0000; text-decoration: none;}
a:visited {color: #00FF00; text-decoration: none;}

FF hned po načtení stránky ukazuje odkazy na které se nekliklo zeleně, když na odkaz kliknu a pak se vrátím zpět vidím odkaz červeně
IE to má uplně naopak tedy správně.