Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Proč výrobci hromadně odstraňují ze smartphonů notifikační diody?

Ahoj,

Zajímalo by mě, proč výrobci hromadně odstraňují notifikační diody ze smartphonů.
Mám starší telefon a protože má notifikační diodu, tak stačí, když se podívám přes
půl místnosti a hned vím, zda jsem něco zmeškal.
U "modernějších" modelů nevím nic, pokud tedy náhodou nezaslechnu zvuk.

Proč výrobci odstranili výměnné baterie chápu.
Je to krok, kterým nás nutí sahat do peněženek a kupovat namísto levné baterie
rovnou celé zařízení a staré zahodit.

Ale proč odstraňují i notifikační diody ?
Návrh zařízení se tím prakticky nezjednodušuje a cenu či spotřebu
tím výrobci nijak nesníží.

Argument, že notifikační diodu nemá ani Apple zmetek za 40 000 neberu.
Respektive není to jen o opičení.

Vidí v tom někdo logiku?

Jen mě tak napadlo. Nové mobily mají stále větší a větší poměr displeje k mobilu a dávalo by mi smysl u AMOLED displayů používat diodu tak, že se třeba nahoře v pravo rozsvítí cca 20x20 pixelů (tak aby to tvořilo velikost jako klasické notifikační diody) do čtverce. Displej by v podstatě nahradil tu diodu. Ještě jsem to teda neviděl, ale mě to dává velký smysl. Stačí to jen softwarově naprogramovat, nic složitého.

U AMOLED displayu máš možnosť AOD (Always on Display), tam sa Ti zobrazujú všetky notifikačné ikony (neprijatý/zmeškaný hovor, nová SMS, alebo upozornenia zo soc. sietí...).
Všetko vidíš na zamknutom displayi a netreba žiadnu diodu...

Máme rok 2021,myslím, že dotaz z roku 2018 je neaktuálny...