Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 - All Web Browsers - Zamrznutí při skenování staženého souboru

Dobrý den,

Už několik dnů nemůžu nic stahovat. Stáhnout soubor(y) lze, ale na konci stažení se vždy provádí skenování před viry.

Na tom není nic neobvyklého, ale už několik dnů se při stažení provádí skenování i minutu (bez ohledu na velikost) a bez výsledku.

Chovají se tak různé soubory, z různých serverů a v různých prohlížečích, takže problém je určitě ve Windows.

Akorát netuším, co s tím.

Prosím Vás o radu.

Děkuji

Problém mají pouze prohlížeče (ne správce stahování).

- při stažení malého souboru (do 10MB) není problém
- při stažení středního souboru (do 100MB) to trvá déle, ale nakonec to proběhne v pořádku.
- při stažení velkého (více jak 100MB) to běží, několik minut, bez výsledku, a proto je nutné skenování zrušit.

Potom je však nutné prohlížeč zavřít (včetně všech jeho procesů). Do té doby, není možné stáhnout další soubor, ani ten problematický smazat.

Příčinu se mi nepodařilo objevit, takže nevím.

Už jsem na to došel. Když vypnu, v Defenderu, ochranu v reálném čase, tak je to v pohodě.

Takže problém způsobuje přímo Defender respektive jeho nastavení/kód. K ani jednomu však není přístup, takže o chybě se dá pouze dohadovat.

Navíc určitě na to má vliv i windows jako takový, jinak by se to projevovalo u všech pc.

PS. Doporučuji, stažený soubor, vždy projet Defenderem (to už jde bez problému)