Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WampServer není aktualizovaný

Ahoj,

už to bude 5 let, kdy jsem si nainstaloval lokální server, abych na ničem nemusel být závislý. Tehdy jsem si nainstalovat na doporučení WampServer. Po nějakém čase jsem si všiml, že mi tam nefungovala jedna věc, co jsem potřeboval, tak jsem čistě náhodou zkusil program VertrigoServ a s radostí ho používám dosud.

Zajímala by mě jedna věc. Proč WampServer obsahuje staré komponenty (phpMyAdmin, PHP...), kdeždo VertrigoServ stále udržuje nejnovější stabilní verze komponent?

Pokud někdo používáte jiné programy pro vytvoření lokálního serveru, všimli jste si něčeho podobného? :)

Ale ani VertrigoServ není úplně aktuální.
Co se týče mě a lokálního serveru, kdysi hodně hodně dávno jsem používal triádu, nebo jak se to jmenovalo. Poté jsem přešel taky na VertrigoServ. Jenže před hodně dávnem, což je už hodně let, jsem zjistil, že nejlepší je, když si ty jednotlivé komponenty seskládá člověk sám a k tomu vytvoří jednoduchý prográmek na spouštění.
A co se týče aktuálnosti, porovnáme aktuální verze, jaké mám já a jaké má tvůj VertrigoServ :-)

Program      Nejnovější      Já mám           VertrigoServ
Apache       2.4.35          2.4.35           2.4.34
PHP          7.2.10          7.2.10           7.1.22
MySQL        8.0.12          8.0.12/5.7.23    5.7.23
SQLite       3.25.2          3.25.2           3.25.0
phpmyadmin   4.8.3           4.8.3            4.8.3
adminer      4.6.3           4.6.3            -
Smarty       3.1.33          nepoužívám       3.1.32
Xdebug       2.6.1           nepoužívám       2.6.1

Malá poznámka k MySQL, normálně používám tu osmičkovou verzi, ale mám tu i tu pětkovou, protože s osmičkovou mi blblo zobrazování geografických dat na mapě v phpmyadminu, netuším čím to bylo, ale s pětkovou mi to šlo, takže tu mám obě verze, netuším ale jestli to už nějak neopravili, byl to stav před pár měsíci.

Díky za odpověď. No, taky možnost si to nainstalovat všechno samostatně. Funguje tam nějaká automatická aktualizace, nebo se to musí dělat ručně? Mě nevadí takhle občas nainstalovat novější verzi VertrigoServu. Ono ani tak nevadí, že to je u VertriServu měsíc, dva stará verze těch komponent, ale zarazilo mě, že WampServer má třeba PHP ve verzi 7.1.9 (srpen 2017), Apache 2.4.27 (července 2017) nebo PhpMyAdmin 4.7.4 (srpen 2017).

Na co automatická aktualizace? Ve stejných hlavních verzích je to o tom tam jen nakopírovat aktuální soubory, nic víc, což je vteřinová záležitost.
Mimoto čemu to vadí, že na nějakém WampServeru jsou rok staré verze? Se podívej třeba na stable verzi Debianu a jaké verze jsou na ní. A nasazovat něco budeš na webhosting nebo VPS a tam budeš mít nejpravděpodobněji nějakou distribuci linuxu a těžko tam budou (webhosting) nebo tam budeš cptát úplně nějnovější verze (VPS, ale třeba necháš defaultní co jsou v distribucích odzkoušené a stabilní).