Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva notebooky na jedné wifi, přitelkyně kazí hraní.

Dobrý den, chci se zeptat ohledně problému s připojením a latencí.

Máme optiku s modemem huawei HG8245H s připojením 100/30 a jsme připojení pomocí wifi z notebooku s tím že přitelkyně je skoro u modemu a já jsem v druhé místnosti asi dva metry od modemu za zdí, síla signalů maximalní, každopádně je problém hrát online hry, jinak jsme připojení oba dva na domací síti v nastevení připojení ve windows. Protože pokud jsem na internetu sám tak mám odezvu 20-50ms, ale když si přitelkyně zapne náročnější web, youtube nebo si pouští film tak mě latence vylítne nárazově i na 3000ms a to mě odpalkuje ze serveru.

Je nějaká možnost jak tento problém vyřešit? Jediný co mě napadlo je natáhnout si kabel z modemu do notebooku, ale to by nešlo, protože bych nemohl zavírat dveře a vrtat do zdi nemůžeme.

Koumal jsem to a není kudy, možná jako uplně poslední možnost pokud by i zklamala investice do nějakého zařízení?

Jaký je vůbec důvod, že mě ta latence tak poskočí když si pustí druhý notebook youtube video? Nešlo by vytvořit nějaký oddíl pro každý notebook s limitem pro rychlost a latenci?

Zkoušeli jsme to, ten rozdíl tam byl uplně minimalní, tam jde spíš o to, že když ona pustí datově náročnější příkaz tak to vytíží latenci klidně i na 3000ms na pár vteřin a to uplně stačí k tomu aby mě to odpálkovalo ze serveru, jinak se latence zase srovná, ale to je už zase pozdě.

I to je možnost no, ale z dlouhodobého hlediska by se museli kvůli tomu přestěhovat oba dva pokoje, což mi přijde poněkud radikalní řešení kvůli latenci. Zajímalo by mě, proč takový internet rozhodí i internetová stránka, zkoušel jsem i externí wifi kartu a stejně to nepomohlo.

Jednoducho to vyriesit nejde. Musel by si sa hrajkat s nastavenim ovladaca wifi karty v PC a nastavenim routra. Najdolezitejsie je vyladit vysielaci vykon. Mne staci cez dve steny vykon 1dBm namiesto default vykonu 20dBm a ide to max rychlostou aku dokaze preniest router cez wifi. Dalej je dolezite vypnut ShortGI (Short Guard Interval).

zapařený pařan připojený přes wifi je beznadějná kombinace.

huawei HG8245H

adsl mrdka, už to není zrovna výhra.
do toho shitu se připojuješ wifim a žasneš, že v baráku (možná zarušeném od sousedů, možná jen utlumeném přes 30cm zdi) nemáš stejný signál a ping jako na kabelu. zvykej si.
dokud nevybouráš ty zdi (nebo tě nenapadne si natáhnout kabel), budeš dokola pokládat stejné zbytečné dotazy a nic se nevyřeší.

Rozumim. Kdyz vemu v potaz ze tazatel ma dobre provedenou elektriku v byte, tak ten puvodni nedostacujici nebo nestabilni signal zpusoben ruterem se zarakem v krabice nezmeni v neco lepsiho.
Kolik te stoji novy powerline, kolik te stoji NORMALNI RUTER ? To uz bych radeji preferoval natahnout RJ jako uvadis v tvem prispevku i kdyby me to melo stat 2 minuty vrtanim diry do zdi.

ono do powerlinu ale nejde signál z wifi, ale z káblu... mýlite si to s extenderom. Takže tam špatnej signál na WiFi nehrá roli. Porste je to: Router ------ Powerline -------------- powrline ------ PC a nie: Router )))))))) Powerline --------- powrline ------ PC jak sa domnievate. "---" - predstavuje kábel ")))" - predstavuje WIFi, resp. bezdrát.... Tzv. v prípade powerline ide "internet" len skrz káble, i když rôzneho typu, jak LAN tak po elektrickom vedení.

Protoze extender totiz neni v kazdem druhem powelinu uz integrovany ? V LAN neni signal, nebo co tam je panacci co tam nosi package strepy na zadech tam a zpatky ?
Mel jsi to vubec nekdy v ruce, pouzival jsi to vubec to nekdy ? Kolikrat ti to zlepsilko latency ?

jakej "ten samej signal"? do vstupní powerline krabičky přece netaháš žádné wifi - viděl jsi to někdy v životě? fak si myslíš, že wifi je "ten samej signal" co lan?
powerline používáš k přemostění nějakých stavebních částí, kde víš, že by wifi stálo za vyliž.
proto si ho pořídíš, i když je dražší než wifi nebo někdy nemožný kabel s vrtákem a lištami.

wifi stačí běžnému uživateli webových stránek = noviny, facebook.
ale je velmi nevhodné pro zapařenou skupinu, která sice ničemu nerozumí a neumí nic nastavit, ale trvá na odezvě v jednotkách ms.

Ano, muj ktery podporuje wifi extender (viděl jsi to někdy v životě?) to umi, chytam wifi a zapojeny mam rj45. Jinak na stranky zive o proti tobe nechodim, nebo je velka nahoda ze je tam ten samej Brtnik . A jde se chovat i jinak i kdyz ti to tu dela ocividne asi potize, nez z lidi delat hned idioty a neznalky.

Co blaznis, kolikrat jsi videl ze by powerline zlepsil latecy ? Je tu nekdo, komu powerline nekdy zlepsila ?
Aha, uz to vidim, kdyz da minus mlocik (v necem mas pravdu, ale zastavat se zrovna takového kreténa jako mlocik, rekorman ve znamkovani ktery zde odklepava kazdého a za kazdou kokotinu) nevadi, kdyz druhy a za hloupost, tak vadi, stacilo rict hned. Pritom koupe noveho ruteru by byla urcite uzitecneji jak powerline ktery mu v lepsim pripade latency tak mozna jeste zhorsi, urcite tim problém nevyresi.
Avsak, presvecme se, at tazatel napise v pripade ze by to zakoupil (doporucuji zakoupit tam, kde to pujde vratit) jestli mu to pomohlo ;-).

podľa seba súdiš iných...

ostatne latenciu to rieši. WiFi vždy bude mať vyššiu latenciu než kábel. Samozrejme ešte lepším riešením je natiahnuť kábel, ale když vŕtať tazateľ nemôže, tak rada ako je powerline je na mieste.

je to těžké - tazatel se na něco ptal, ale nechá jen pár málo užitečných informací, jako obvykle.
a imrvére do toho nějaký anonym pičuje, kdo se má v tom vyznat, co je tazatel a kdo si tu jen honí (ego).
nakonec to otuní 2px fontem, ať se můžeš zabavit luštěním a teď se rozpomínat, jak se vlastně jmenoval tazatel a po kom z nich to čteš zbytečně.

na takový thread je lepší přestat reagovat, to je k ničemu.

Normalne to samozrejme nie je, pokial viem tak tieto masinky u nas dodava Telekom aj Orange a nerobia problemy.
Treba ist na to analyticky. Zistit, ci je problem v samotnom GPONealebo je to problem wifi. Zapoj sa kablom a uvidis, ci budes mat rovnaky problem. Ak nie tak je to problem wifi a tam vzhladom na moznosti nastavenia GPON wifi nie je velmi co robit.
Riesenim by bolo vypnutie wifi na GPON ONTe a zakupenie noveho wifi routra (UBNT, MT), kde sa da wifi spojenie ladit.