Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva notebooky na jedné wifi, přitelkyně kazí hraní.

Dobrý den, chci se zeptat ohledně problému s připojením a latencí.

Máme optiku s modemem huawei HG8245H s připojením 100/30 a jsme připojení pomocí wifi z notebooku s tím že přitelkyně je skoro u modemu a já jsem v druhé místnosti asi dva metry od modemu za zdí, síla signalů maximalní, každopádně je problém hrát online hry, jinak jsme připojení oba dva na domací síti v nastevení připojení ve windows. Protože pokud jsem na internetu sám tak mám odezvu 20-50ms, ale když si přitelkyně zapne náročnější web, youtube nebo si pouští film tak mě latence vylítne nárazově i na 3000ms a to mě odpalkuje ze serveru.

Je nějaká možnost jak tento problém vyřešit? Jediný co mě napadlo je natáhnout si kabel z modemu do notebooku, ale to by nešlo, protože bych nemohl zavírat dveře a vrtat do zdi nemůžeme.

jakej "ten samej signal"? do vstupní powerline krabičky přece netaháš žádné wifi - viděl jsi to někdy v životě? fak si myslíš, že wifi je "ten samej signal" co lan?
powerline používáš k přemostění nějakých stavebních částí, kde víš, že by wifi stálo za vyliž.
proto si ho pořídíš, i když je dražší než wifi nebo někdy nemožný kabel s vrtákem a lištami.

wifi stačí běžnému uživateli webových stránek = noviny, facebook.
ale je velmi nevhodné pro zapařenou skupinu, která sice ničemu nerozumí a neumí nic nastavit, ale trvá na odezvě v jednotkách ms.

Ano, muj ktery podporuje wifi extender (viděl jsi to někdy v životě?) to umi, chytam wifi a zapojeny mam rj45. Jinak na stranky zive o proti tobe nechodim, nebo je velka nahoda ze je tam ten samej Brtnik . A jde se chovat i jinak i kdyz ti to tu dela ocividne asi potize, nez z lidi delat hned idioty a neznalky.