Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tablet pro čteni PDF

Čaute
Potřeboval bych přenosnou, mobilní pomůcku na čteni dokumentu PDF.
Uvažoval jsem o tabletu iPAD nebo iPad mini 4 který je pro mé užití velikostí nejvhodnější, ale po zvážení bych radeji zvolil čtečku, váha, vydrž.
Poradíte s vyberen ? Kdyby uměla zpracovat a umela číst školní PDF v průmeru 10-100Mb , rtf a podobne?
Díval jsem se na kobo ONE, nebo Oasis 2, KH2 které mají docela velké zobrazení, pomůžete s výběrem, nějaké vlastní zkusenosti?
Cena 7 500 -10 000Kč max.

Nazdar
Kindle Oasis snad nejde brat ani v uvahu :-) (imho, bezmala 10 000Kc pro tablet na PDF mi prejde opravdu hodne asi bych si neodvazil neco takového na takovu cinost doporucit)

- Osobne z vlastni zkusenosti bych ti doporucil Inkpad 3 (740) ktery se da zakoupit uz od 4 999Kc, stoji min a splnuje tva kritéria.
- O proti iPadu, nebo KOBO (ke kterému se jeste vratim) je na cteni nejpohodlnejsi. Zde ti prikladam porovnavaci fotografii vsech trech zarizeni vedle sebe v nasledujicim poradi at mas nejakou predstavu :

[FOTO] : iPAd vs Inkpad 3 vs KOBO

- Inkad 3 o proti iPAdu vazi nejakych 210g coz v ruce nejde ani citit a cteni je pohodlne jak vertikalne tak horizontalne (ctecka podporuje automatické otaceni displeje podle polohy diky integrovanému gyroscopu).
- Inkapd 3 o proti KOBO ? Zde nejde ani co porovnavat. KOBO PDF sice cist umi, ale az na zoomovani s tim vic neudelas.
O proti KOBO umi kuprikladu :
* A uz vubec né si priplacet za nové KOBO FORMA, kde jde o zcela identicky operacni systém, navic ta ctecka startuje na nejakych 270$ v 8Gb .

PDF reflow
Vícesloupcovou sazbu v PDF
[FOTO] : https://pc.poradna.net/files/83495-pdf-relow-png
Orez prázdného prostoru v PDF(rucne, nebo automaticky. Vyborna pomucka hlavne pri cteni u skenovanych PDF) :
[FOTO] : "manualni roztazeni" : https://pc.poradna.net/files/83497-pdf-manual-png
[FOTO] : "orezani kraju" : https://pc.poradna.net/files/83496-pdf-orezani-kraju-png

HARDWARE : Tradicne v cteckach mas k dispozici "512Mb + CPU SoloCore (FreeScale)", u PocketBooku je ozazen 1Gb + Dual-Core na frekvenci 1Ghz coz je na tento typ materialu docela hodne. Ctecka podporuje Multi-Tuch (muzes mit otevrenych vic dokumentu najednou)
ZOBRAZENI : E Ink Carta 7.8’ (19,8 cm) s rozlisenim 1 404x1 872px a jemnosti 300dpi, kde neni problém i s velmi malym fontem. Obrazovka je podsvicena a podopruje "SmartLight" pro pohodlné nocni cteni.
BATERIE : Li-Ion, 1 900 mAh. Ctecku pouzivam velmi casto a v prumeru ji dobijim 1x co 2 tydny. Bez Wifi a osvetleni, prekreslovani stranek, bez problému vydrzis i 4 tydny.
ULOZISTE: 8Gb jako interni a moznost rozsireni o 32Gb pres microSD. Jako ulozste pouzivam 64Gb staci jen SD kartu preformatovat z NTFS na FAT32 ;-) (ja jsem na to pouzil Refus)

- Ctecka je velmi reaktivni, v prumeru mé ".PDF" soubory maji mezi 30-120Mb kde otevreni trva opravdu jen par vterin, nekdy u prvniho otevreni je to delsi (u souboru nad 50/80Mb), ale druhé uz je znatelne rychlejsi.
To samé strankovani, nebo zoom-movani a podobne, vse jede velmi svizne.
* Strankovani jak v PDF, nebo ePUB pres mechanické tlacitka je skoro okamzité.

DODATEK : Jen bych ti doporucil v pripade kdyby jsi o Inkapdu uvazoval, zokoupit obal; Ja jsem velmi spokojen s original PBook :
[FOTO] : "obal" : https://pc.poradna.net/files/83498-pb-ochrany-obal-png

PS : Abych nezapomel, ctecka podopruje i Audio soubory a TTS (text to speech), ale to uz bude asi vedlejsi ;-)