
Tablet pro čteni PDF
Čaute
Potřeboval bych přenosnou, mobilní pomůcku na čteni dokumentu PDF.
Uvažoval jsem o tabletu iPAD nebo iPad mini 4 který je pro mé užití velikostí nejvhodnější, ale po zvážení bych radeji zvolil čtečku, váha, vydrž.
Poradíte s vyberen ? Kdyby uměla zpracovat a umela číst školní PDF v průmeru 10-100Mb , rtf a podobne?
Díval jsem se na kobo ONE, nebo Oasis 2, KH2 které mají docela velké zobrazení, pomůžete s výběrem, nějaké vlastní zkusenosti?
Cena 7 500 -10 000Kč max.
Nazdar
(imho, bezmala 10 000Kc pro tablet na PDF mi prejde opravdu hodne asi bych si neodvazil neco takového na takovu cinost doporucit)
Kindle Oasis snad nejde brat ani v uvahu
- Osobne z vlastni zkusenosti bych ti doporucil Inkpad 3 (740) ktery se da zakoupit uz od 4 999Kc, stoji min a splnuje tva kritéria.
- O proti iPadu, nebo KOBO (ke kterému se jeste vratim) je na cteni nejpohodlnejsi. Zde ti prikladam porovnavaci fotografii vsech trech zarizeni vedle sebe v nasledujicim poradi at mas nejakou predstavu :
[FOTO] : iPAd vs Inkpad 3 vs KOBO
- Inkad 3 o proti iPAdu vazi nejakych 210g coz v ruce nejde ani citit a cteni je pohodlne jak vertikalne tak horizontalne (ctecka podporuje automatické otaceni displeje podle polohy diky integrovanému gyroscopu).
- Inkapd 3 o proti KOBO ? Zde nejde ani co porovnavat. KOBO PDF sice cist umi, ale az na zoomovani s tim vic neudelas.
O proti KOBO umi kuprikladu :
* A uz vubec né si priplacet za nové KOBO FORMA, kde jde o zcela identicky operacni systém, navic ta ctecka startuje na nejakych 270$ v 8Gb .
• PDF reflow
• Vícesloupcovou sazbu v PDF
[FOTO] : https://pc.poradna.net/files/83495-pdf-relow-png
• Orez prázdného prostoru v PDF(rucne, nebo automaticky. Vyborna pomucka hlavne pri cteni u skenovanych PDF) :
[FOTO] : "manualni roztazeni" : https://pc.poradna.net/files/83497-pdf-manual-png
[FOTO] : "orezani kraju" : https://pc.poradna.net/files/83496-pdf-orezani-kraju-png
HARDWARE : Tradicne v cteckach mas k dispozici "512Mb + CPU SoloCore (FreeScale)", u PocketBooku je ozazen 1Gb + Dual-Core na frekvenci 1Ghz coz je na tento typ materialu docela hodne. Ctecka podporuje Multi-Tuch (muzes mit otevrenych vic dokumentu najednou)
(ja jsem na to pouzil Refus)
ZOBRAZENI : E Ink Carta 7.8’ (19,8 cm) s rozlisenim 1 404x1 872px a jemnosti 300dpi, kde neni problém i s velmi malym fontem. Obrazovka je podsvicena a podopruje "SmartLight" pro pohodlné nocni cteni.
BATERIE : Li-Ion, 1 900 mAh. Ctecku pouzivam velmi casto a v prumeru ji dobijim 1x co 2 tydny. Bez Wifi a osvetleni, prekreslovani stranek, bez problému vydrzis i 4 tydny.
ULOZISTE: 8Gb jako interni a moznost rozsireni o 32Gb pres microSD. Jako ulozste pouzivam 64Gb staci jen SD kartu preformatovat z NTFS na FAT32
- Ctecka je velmi reaktivni, v prumeru mé ".PDF" soubory maji mezi 30-120Mb kde otevreni trva opravdu jen par vterin, nekdy u prvniho otevreni je to delsi (u souboru nad 50/80Mb), ale druhé uz je znatelne rychlejsi.
To samé strankovani, nebo zoom-movani a podobne, vse jede velmi svizne.
* Strankovani jak v PDF, nebo ePUB pres mechanické tlacitka je skoro okamzité.
DODATEK : Jen bych ti doporucil v pripade kdyby jsi o Inkapdu uvazoval, zokoupit obal; Ja jsem velmi spokojen s original PBook :

[FOTO] : "obal" : https://pc.poradna.net/files/83498-pb-ochrany-obal-png
PS : Abych nezapomel, ctecka podopruje i Audio soubory a TTS (text to speech), ale to uz bude asi vedlejsi
Díky moc, obědnáno i s pouzdrem
?