Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Síťový disk a průzkumník ve W10

Ahoj. Prosím o radu. Mám doma NAS Synology. Ve W10 jsem vždy k němu přistupoval přes průzkumníka v záložce síť, kde se mi zobrazovala veškerá struktura složek. Dnes se mi ale zástupce průzkumníka na ploše ztratil, takže jsem ho vytvořil znova. Problém je, že sice v záložce síť vidím NAS, ale už se mi nezobrazí složky. Jak to udělat, abych je zase mohl vidět. V externí aplikaci vše funguje. Děkuji za info.

SMB1 bych určitě nezapínal

Pri aktivaci SMB1 neni automaticky aktivovan i protokol SMB@2 ? Kde v default je oznacen jako = "aktivovan|true" :
https://pc.poradna.net/files/83524-vychozi-nastaveni-protokolu-esmb-png
Get-SmbServerConfiguration | Select EnableSMB1Protocol, EnableSMB2Protocol
V pripade ze tak neni "Povolitelné" :
Set-SmbServerConfiguration -EnableSMB2Protocol $true
(na domaci pouziti i SMB1 snad az takovy problem neni ;-))