Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asus Power Supply Surge Detected

Ahoj, mám stejný problém jako tazatel zde .
S tím rozdílem, že se mi to děje zhruba 1-5 min po zapnutí PC, dříve se mi to párkrát taky zřídka kdy stalo, ale co jsem se vrátil po týdnu domů, začalo to být takhle intenzivní.
Můj zdroj - Seasonic S12G-550 550W - mám již druhý stejný typ, ten předchozí půl roku zpět odešel úplně a vyreklamoval jsem ho - resp. mi příjde divné, že by začal zlobit tak brzo.
Zbytek sestavy - R9 280x, i5 4570, H87 plus a k tomu dva disky a SSD - odběr by měl být do 400w.
Myslíte, že je problém opět ve zdroji nebo mám chybu hledat jinde?(domácí síť, zákl. deska..) Díky.

Zakázal jsem tedy tuhle Surge featuru v BIOSu. Chodilo to déle ale zhruba do hodiny to zase spadlo - PC opět nešel chvíli zapnout a pak se zapnul sám, jediný rozdíl byl, že teď už to nepsalo hlášku. Mám ještě jeden PC - vyměnil jsem jim tedy zdroje a zatím oba běží bez chyby(zkoušel jsem i na obou stress testy aby se zvýšila spotřeba) - je tedy možné, že si tahle deska nerozumí specificky s tímhle zdrojem z nějakého důvodu(je moc náchylná)?
Nechám oba PC běžet přes noc a když ani jeden nespadne, vyměním zdroje zpět a zkusím to ještě jednou.

PSS od Asusu je hodne citlivy, verzi BIOS mas aktualni ? Muze to byt resené i po strance microkodu.
PS: Pro jistotu si muzes stahnou kuprikladu OCCT a spustit test "Power-Suply", nebo alespon HWInfo64 jakou zobrazuje hodnotu napajeni. Podle vysledku ktery bude znazornen grafem bys jsi mohl mit mensi predstavu o zdroji, kdyby to byl opravdu vinikem, PC klekne nebo v grafu uvidis vrazné vykyvy ;-)
P#Nemusi jit vylozene o zdroj, ale i o [VRM] desky. Zkousel jsi PC i v jiné zasuvce ?

Dík za nápady :-) U testování jsem narazil na jednu věc - u toho "potenciálně problematického zdroje" je na +12V kolem 10,9V(se zétěží to zhruba o 0,05 kleslo, ostatní úrovně jsou také mírně nižší), kdežto u toho druhého zdroje 12,2V - mohl by to být ten problém?
BIOS můžu zkusit aktualizovat, jen mi přišlo že tam vážně musí být chyba na úrovni HW, když PC padal i po vypnutí té ochrany. Jinak oba PC jsou na stejné zásuvce, takže kdyby to bylo ní, nemělo by to teď fungovat.

HWinfox64 ti zobrazuje ty samé hodnoty ?
0.05 nebo 0.5 ? Hodnota 0.5V je docela hodne, u primého (rucniho) mereni je IMHO 0.2V uz je dost a 0.3V muze byt (dle urcité vetve) i kritické a nejlépe kdy bylo pod 0.3V (u 0.5 uz by se ti vyplo PC, ale jde je o SW, musime pocitat s odchylky), ovsem pro presny vysledek by to chtelo zmerit osciloskopem coz asi mozné nebude vid.
#Zbytek vypada normalne, pozastavuji se jen na té 12V vetvy.
HWinfo : https://pc.poradna.net/files/83554-hw64-png
# V zatezi nesel pod 0.2V co je zcela akceptovatelné a muze to korespondovat vyse uvedené odchylce.
PS : Kdyby jsis chtel moc hrat, muzes vythanout [GPU] a spustit jen [IGP]. Jestli budou vyky stale tak vyznamné, typoval bych to na problém s fázovim napájením [VRM] zakladni desky.
.

Jestli spustis v OCCT a test "POWER SUPLY" a nepohne se tak dobre ukazovat nebude :-)
Clovece z hlavy nevim jestli to H87 umoznuje, ale nemas nainstalovay SW jako POWER "Super charger" pro nabijeni treba telefonu pres port USB ? Mozna nic spolecného s problémem , ale mohla byt o byt také stopa.

V OCCT se právě hýbe, v HWiNFO bylo konstantní - teď jsem stáhl ještě HW Monitor a ten souhlasí s OCCT - tedy 10,93V-10,98V. Takže to je nejspíš pravda. Zítra dám zdroj do původního PC a zkusím opět benchmark, uvidíme, jestli to spadne.
O Super Chargeru jsem ještě neslyšel a doufám že tu nic takového nemám :-D
Každopádně to napětí je podle mě dobrá stopa, zítra se ozvu jak to dopadlo. Díky moc :-)

atx konektor má slušné kontakty, tam nebývá nespolehlivý přechodový odpor jako u kulatých molexů.
pak mi ten pokles pod 11V nedává smysl, zvlášť když se podruhé neopakoval.
seasonic navíc nebude mít ani nekvalitní konektory, ani tenoučké drátky jako low cost zdroje.
já to přičítal tomu že deska špatně měří napájení, ale 12V to dokáže naměřit taky, to mi plyšová hlava nebere.

Tak jsem dal zdroj do původního PC a při měření napětí nikdy nekleslo pod 12V a za celý den to ani jednou nespadlo. Nechápu. ::) Mohl být předtím třeba špatně připojen k desce, ale to pochybuju, protože jsem to před tím ještě přepojoval a kontroloval. Prostě to najednou funguje. Tak to nechám a uvidíme. Každopádně moc díky COh i ostatním :-)