Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dest5.json

Zdravim,v poslednej dobe mi pri surfovani na vela beznych strankach vyhodi dole hlasku - chcete otvoriť alebo uloziť subor dest5.json z lokality demdex.net?Použivam IE 11.Ako to odstrániť,alebo co to spôsobuje.Dik za odpoved.

Řešení:

nedoporučuju a nepoužívám žádný, pro neodbytné škemrače ten z windows. antivir není povinná výbava, vyžadují ho jen bfu.

máš jiný problém a ten neřešíš: 1) avast si přidává doplněk do prohlížečů, 2) avast zasahuje do funkce dns cache ve windows
takže už máš to svinstvo konečně odinstalované?

k těm různým dns: léty vznikly mnohé další "public dns", už tu není jen známý google. všechny bývají spolehlivější než ty od malého místního poskytovatele.

"dest5.json": že se zrovna obskurní ie chová jak popisuješ v titulku: je to možné. jste asi dva na světě co ho používají, tak se nediv, že mrchosoft neřeší problémy toho krámu.
nabízí se řešení stažením malého .reg souboru pro import do registrů - JSON mime type.

nepovedal by som že googel má pomalší DNS,... ale 1.1.1.1 je taky OK, zas taký veľký pre bežného uživateľa pri surfovaní po Internete to není. Ale to už je vo všeobecnosti len "preferencia"... ostatne pre vyriešenie tohoto problému môže stačiť nastaviť DNS klidne aj na googlacky, to už je tak "trocha" "jedno". Inak ja používam Google DNS, a oproti CF DNS nevidím žiadnu zmenu u mňa, kedže vätšinu pingu spôsobuje i tak poskytovateľ samotný, a samotné DNS záznamy sa cashujú v routeroch.

Souhlasim, také preferuji a doporucuji (kdyz uz by potreboval, chtel zmenit DNS) spise jako primarni rychlejsi DNS od Cloudflare jak Google (druhu od FAI poskytovale-providera nebo 1.0.0.1).
Kdyz spustim DNSPerf (je hloupé merit neco takového pingem kterym se LATENCE DNS nemeri i presto ze to hodne lidi pro rychli nahled pouziva) jsem s [CFL] na "8-14ms" a G-DNS okolo triceti. DNS mého providera : "40ms", tak i tak v obou pripadech jsou oba lepsi nez muj provider.
* Navic vse co je od Google se osobne radeji vyhybam, vyhledavam bud pres Bing ktery pro mé treba firemeni nebo vyvojové vyhledavni mi vyhovuje vice, pro bezné vyhledavni DuckDuckGo .

Ak už nejaký Antivirus nutne tam potrebujete tak Avira / ClamAV,... avšak zrejme potrebovať ani nebudete,... od Win8 majú windowsy zabudované antivirové jadro už v sebe v podobe WinDefenderu. Pre Win7 tu existuje ešte aj MSE.

Inak viac než Antivirus je potrebnejší Antimalware. A to odporúčam ADWCleaner a MBAM.

Pre pokročilejších tu existujú utility ako msautoruns a procexp, či TCPView.

E: Ostatne najlepšia antiškodná je samotný rozum uživatele.

nedoporučuju a nepoužívám žádný, pro neodbytné škemrače ten z windows. antivir není povinná výbava, vyžadují ho jen bfu.

máš jiný problém a ten neřešíš: 1) avast si přidává doplněk do prohlížečů, 2) avast zasahuje do funkce dns cache ve windows
takže už máš to svinstvo konečně odinstalované?

k těm různým dns: léty vznikly mnohé další "public dns", už tu není jen známý google. všechny bývají spolehlivější než ty od malého místního poskytovatele.

"dest5.json": že se zrovna obskurní ie chová jak popisuješ v titulku: je to možné. jste asi dva na světě co ho používají, tak se nediv, že mrchosoft neřeší problémy toho krámu.
nabízí se řešení stažením malého .reg souboru pro import do registrů - JSON mime type.

Skontroluj OS týmto xindlom: RougeKillerx64 - portable
https://download.adlice.com/api/?action=download&app=roguekiller&type=x64

Vyraz korektne súborom unistaller (v Núdzovom režime) stiahnutý zo stránky Avast ten marketingový šmejd zo svojho OS. AV nepoužívaj, škodia.
https://www.avast.com/uninstall-utility

Skontroluj doplnky v IE, je možné, že nejaký robí neplechu. (IE nepoužívam).

Stiahni si od Mozilla, browser Firefox, do ktorého nacpi doplnok uBlock Origin 1.17.0 prípadne Privacy Badger 2018.10.3.1

Oba doplnky musíš manuálne nakonfigurovať, alebo ti dám hotový súbor pre uBlock, ktorým nahradíš pôvodný "storage.js" po nainštalovaní FF.

Cesta:
C:\Users\užívateľ\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxx-default-xxxxxxxxxxx\browser-extension-data\uBlock0@raymondhill.net\storage.js

Link letecká: http://leteckaposta.cz/249548317

riešenie tu poskytol už predtým lední brtník-viz jeho príspevok s odkazom https://stackoverflow.com/questions/6114360/ie-prompts-to-open-or-save-json-result-from-server/39245443#39245443 ,treba Internet Explorer naučiť pomocou zásahu do registra otvárať *.json súbory priamo bez toho,aby sa na to opakovane pýtal,pre Teba je zbytočné inštalovať microsoft ajax runtimes a všetko okolo tejto záležitosti,stačí jemne upraviť nakladanie so súbormi s touto príponou....

Stejný problém, toto pasuje pefektně :)

audax Zlatý rádce @Ivuska, 12.10.2018 12:07 #35

riešenie tu poskytol už predtým lední brtník-viz jeho príspevok s odkazom https://stackoverflow.com/questions/6114360/ie-prompts-to-open-or-save-json-result-from-server/39245443#39245443 ,treba Internet Explorer naučiť pomocou zásahu do registra otvárať *.json súbory priamo bez toho,aby sa na to opakovane pýtal,pre Teba je zbytočné inštalovať microsoft ajax runtimes a všetko okolo tejto záležitosti,stačí jemne upraviť nakladanie so súbormi s touto príponou....

Vyriešene podla rady stiahnuť maly .reg soubor pro import do registrů - JSON mime type.Dakujem.

IE použivam stale ešte preto,lebo mi viac vyhovuje system ukladania odkazov hore na panel s oblubenymi položkami.Posledny odkaz mi totiž uloži vlavo hore,takže ho vidim a môžem sa k nemu rýchlejšie vratiť,nie ako ine prehliadače,ktore to ukladaju smerom doprava a odkaz sa mi strati na lište vpravo hore za šipkou.
Taktiež uvodny štart IE je ovela rychlejši ako napr.chrome,kde mi start pripada,akokeby zamrzol ntb,objavi sa najprv biela plocha a až za niekolko sekund nabehne.

Jde o reklamní svinstvo z reklamních žump (tedy problém není v počítači, že by byl nakažen, ale obsese některých webmasterů (především lutonského živě, bakalovo aktuálně,) zahnojit stránky všeljakým reklamním, šmírovacím svinstvem), starší prohlížeče se špatně chovají, že některé response špatně vyhodnotí a myslí si že je to soubor ke stažení. Pokud nepoužíváš blokátor reklam (i již dnes překonaný adblock by to zablokoval), tak se nediv

PS. IE 11 hodit z okna, je to zastaralý krám, kam jde dát jen nějaká podivná variantu Adblocku. Lepší je ublock origin pro (Safari, FF, Chrom/ie/um)

a na těchto webech zakázat+odstranit cookies, jinak se těch reklam nezbavíš

PS: sice jesprávné dát demdex.net do hosts pro zablokování, ale těchto reklamních domén jsou milioóny a pokaždé je dávat do /etc/hosts by bylo jako nosit z země na mars písek po jednom zrnku. Lze stáhnout kompilované kolekce /hosts souborů (hledat hosts file domain blocklist ,ideálně pro českou mutaci) -- výhoda ublock je, že tomuto rozumí a standardně tyhle filtry právě také načítá.

zmíněné rady jsou k ničemu:
-změnit DNS: pokud daný dns blokuje reklamní domény, ano, má to smysl, ale nepokryje všechny (zjmna české). Nevím o takovém
-antivir nepoužívat, je to zpomalovač a bonzuje a nevychytá také reklamy, účel antiviru je jiný než blokovat reklamy.