Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojený druhý monitor a dvě samostatné pracovní plochy

Dobrý den,
pracuji na notebooku a jeho monitoru. Mám Windows 8.1.
Mám na stole ještě druhý monitor, který používám pro trvalé zobrazení nějakých obrázků, které slouží jako pomůcky a katalogy k hlavní práci na notebooku.
Vadí mi, že mohu kurzorem myší přejet nechtěně na druhý monitor (kde se kurzor snadno zasekne ve spodní části jelikož druhý monitor je větší a má i větší rozlišení než monitor na notebooku.
Je nějaká možnost zablokovat nebo přepínat myš mezi dvěma plochami?
Na prvním monitoru jsem myší 99,9% času. Na ten druhý jedu jen na pár chvil.

Děkuji

Řešení:

V Ovládacích panelech si můžeš nastavit vzájemnou polohu obou monitorů (stačí je jenom posouvat myší). Tak si můžeš třeba nastavit to, aby se dotýkaly jenom na malém kousíčku a pouze tam bude fungovat přechod myší.

ani ne, rozlisenie môžu mať rozličné, pak jen DPI je treba pozmeniť. To síce spôsobí trochu zoom effect, ale dá sa s tým pohrať. A napasovať to na stejnu veľkosť aj bez toho aby na jednom monitore bol text o pol centimetra vätší než na druhom. Ale pravda, v Ubuntu to jde ešte o dosť jednoduchšie.