Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojený druhý monitor a dvě samostatné pracovní plochy

Dobrý den,
pracuji na notebooku a jeho monitoru. Mám Windows 8.1.
Mám na stole ještě druhý monitor, který používám pro trvalé zobrazení nějakých obrázků, které slouží jako pomůcky a katalogy k hlavní práci na notebooku.
Vadí mi, že mohu kurzorem myší přejet nechtěně na druhý monitor (kde se kurzor snadno zasekne ve spodní části jelikož druhý monitor je větší a má i větší rozlišení než monitor na notebooku.
Je nějaká možnost zablokovat nebo přepínat myš mezi dvěma plochami?
Na prvním monitoru jsem myší 99,9% času. Na ten druhý jedu jen na pár chvil.

Děkuji

Řešení:

V Ovládacích panelech si můžeš nastavit vzájemnou polohu obou monitorů (stačí je jenom posouvat myší). Tak si můžeš třeba nastavit to, aby se dotýkaly jenom na malém kousíčku a pouze tam bude fungovat přechod myší.

nebo naopak aby sa "dotykali" celou stranou, tzv. sa nebude mať myš kde zaseknuť.

ani ne, rozlisenie môžu mať rozličné, pak jen DPI je treba pozmeniť. To síce spôsobí trochu zoom effect, ale dá sa s tým pohrať. A napasovať to na stejnu veľkosť aj bez toho aby na jednom monitore bol text o pol centimetra vätší než na druhom. Ale pravda, v Ubuntu to jde ešte o dosť jednoduchšie.

potom je pravda že to napasovať tak dobre nejde.