Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po přidání RAM se práce s videem nezlepšila

Zdravím všechny.
Po přidání RAM 1G k původní 256M se mně práce s videem nijak nezlepšila, spíše naopak. Chci se zeptat, jestli je potřebné nějaké nastavení, např. v BIOSU. Mám zákl. desku AOPEN AX4B-533. / graf. Ge Force 4 MX 440-8x 64MB/ - zkoušel jsem i samotnou 1GB RAM.

Děkuji.
Změna předmětu, původně: Po přidání RAM (karel)

Pridanie RAM pomoze len v pripadoch ked nejaky program potrebuje pouzit viac RAM.
Ak pridanie RAM nepomohlo, tak tvoj (tajny) program na "spracovanie" videa nepotrebuje viac RAM. Zrychlit ho mozes kupenim rychlejsieho CPU + zakl.doskoy + rychlejsou RAM (do novej zakl.dosky) resp. nejlepsie celym novym PC.

.. inac skontroluj si programom napr. everest home, alebo programom cpu-z (vsetky najdes cez www.google.com) ze na akych frekvenciach ti bezi CPU, a RAM, a porovnaj to s tym ako to bezat ma. Ak to bezi pomalsie ako ma tak si nastav v BIOSe FSB, podla toho aky mas CPU.
Ak nevies ako to ma bezat tak bud napis sem presne oznacenia CPU a RAM a frekvencie (vsetko opisat z everestu alebo cpu-z), alebo to odnes niekam kde uz uspesne poskladali aspon 1 PC.

Při práci v Ulead Videostudio 8 při vkládání efektů - přechodů a následném přehrání prejektu neni video v některých částech plynulé - zadrhává se. Jak postupuji s výrobou filmu tak se toto zhoršuje.
Po vyrenderování a vytvoření DVD je ale výsledné DVD OK.

Při přehrávání nespočítaného projektu ti to bude trhat téměř vždycky i když budeš mít rychlý počítač. Navíc hraje roli i hudba a její formát, kterou do časové osy vkládáš. Může dojít i k posunu zvuku vůči obrazu či dokonce i k pádu střihového programu a tím pádem ke ztrátě už hotového projektu. Takže se v projektu pohybuj "ohleduplně" a nelítej s kurzorem bezhlavě sem a tam - je to totéž, jako když hlavičky harddisku musí přeskakovat ze začátku na konec atd.
Nezanedbatelnou roli také hraje fragmentace disku kde platí: Čím pomalejší procesor a harddisk, tím je třeba častěji defragmentovat. A také udržuj disk zaplněný maximálně do tří čtvrtin! O přechodových efektech se už tady zmínil "shiro".