Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo g50-45 vypla wifi

Zdravím.
Souedka dotahla z prace od jednoho chlapka tento notas na vyzkoušení.
Jsou v něm win 10.
Nefunguje wifi.
Přes ncpa.cpl tam tu wifinu vidim.
Když však kliknu v pravvo dole žadnou sit nevidim.
S něčím takovým jsem se hodněkrát setkaval,u manželčina notasu, na kterem se dalo na klavesnicí vypnouut wifi, byla tam ikona ktera svitila modře?
Karta tam je realtek RTL8723BE

AMD nema chipset driver knihovnu v [GPU] package ?
U Notebook na AMD hardwérovém podkladu to maji nekdy dohromady (alepon u nekterych PRO modelu, takovy All-In-One ovladac :-)), kde [GPU] v podstate AMD DRIVER (nebo jak to dnes oznacuji) nese i podstrcenou knihovnu pro chipset protoze je abstencni PCI_e a [APU+ PCi_BUS] je zavesen na mustku_bridge, tak musi pri instalaci [APU] instalovat ovladac zaroven i pro nej.
Samotny radic uz je soucasti Windows 10 (MS-labs, v jejich databazy drivers pro S/N SB600, SB750 a SB850) proto je AMD u strasich modelu prestal nabizet. U desktop monterboards (AM3+ chipset 8/9..) je zcela mozné ze na strankach nekterych vyrobcu uz driver pro "chipset" v nabidce nenajdeme.
Predeslé modely by tak pred instalaci "Windows 10" potrebovali nainstalovat drivery pro CHPS-I/O jinak je instalacka nepustila, nesly USB porty, nebo behem-po instalaci vyhodila BSOD etc.
# Tak to zkratka integrovali "ale nic netvrdim !" ;-).

tvrdit můžeš, je to pravda.
já se nepodíval na ten krám, je to založeno na amd, čili to má společný ovladač grafiky zároveň s deskou - aspoň ten stažený od výrobce ntb, co byl připravený přímo amd.

otázka je co se stane, když to iniciativní uživatel instaluje sám, na ovladače se vykašle, ms má přece ty "automatycké updaty".
nebo viz tento model prodávaný s w8, co byl nejspíš upgradován na w10 - jaký driver mu tam ms nacpal.
nebo je možné, že původní instalatér nebo opravář po něm využili některý "drivergenius" pro tupou instalaci driverů.
taky je možná ani ne tak vzácná chyba, ať už řáděním nějakých čističů, uživatelů nebo počasí, kdy se v některé podvětvi registrů nastaví vadná práva: chtělo by zkontrolovat "hklm\system\ccs\services\pci", případně "hklm\system\ccs\enum\pci"

možná by víc řekl chybový záznam v prohlížeči událostí. pro tazatele: eventvwr.msc - protokoly windows - systém.

Souedka dotahla z prace od jednoho chlapka tento notas na vyzkoušen

Aneb "Pohadka o veliké repe"

"Deda zavovlal na pomoc babicku, babicka Evicku , Evicka pejska ten kocku a ta mys" tahali, tahali -- a najednou rup az vsichni "spadli".

Zpravidla to konci novou instalaci. Nahled na prava PnP v registrech muze byt stopa, ovsem bude-li pravdiva tak bych veril te verzi problému "čističů" . (IMHO zde az na moznost navratu pomoci zalohy na datum kdy byl funkcni nebude, i kdyz oprava, spravné prepsani klice by bylo mozné, zpravidla nejde jen o jeden prepsany klic)
#Uvedeny Event Wiever by mohl prozradit zmeny ktere s tim realtek (RTL8723B) probehli nez ho prinesla domu (mozna i v XML migracnim souboru WinSxS) coz by také mohlo prinést trochu svetla nad problémem .