Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem win 10 64-bit - problém s uživatelskými právy

ahoj vsem, presel jsem z win 7 na 10 enterprise, 64-bit system, kdy jsem nedaval cistou instalaci, ale nechal jsem soubory a aplikace z puvodnich windows.
Mam nyni problem s uzivatelskymi pravy. I kdyz mam v pc pouze muj jeden profil jako administrator, nemohu napriklad kopirovat soubory na flash disk, nemohu ho naformatovat. Je to celkem omezeni :) rad bych ho odstranil. Koukal jsem na par navodu, reseni, ale nic se mi nedari uspesne vyresit. Mate nekdo nejak tip ? Zkusim cokoliv, idealne ne reinstalace..:)

pri formatovani USB disku je hlaska: K provedeni teto operace nemate dostatecna prava.
Pri kopirovani na ten stejny disk je hlaska: Pristup k cilove slozce byl odepren - k provedeni teto akce je nutne opravneni.

Změna předmětu, původně: win 10 64-bit (host)
Změna kategorie, původně: Software (host)

zkusil jsem to, v nouzi jako spravce. Precetl jsem hlasku, ze byl prikaz uspesne dokoncen. stale se vsak nedari:( neco delam spatne, nebo je zakopanej pes jeste jinde. Pri napriklad snaze o smazani souboru z flash disku, to pise..obratte se na EVERYONE, aby vam byla pridelena prislusna opravneni..ten "EVERYONE" vsechno chce ridit se mi zda .)

Nevadí, strkáš rypák tam, kde by to malo byť zakázané.

Sprav si vopred čistú, vyladenú, inštaláciu OS.

Následne vykonaj Image bitovú zálohu (step-by-step) sektorov systému niekam bokom.

Potom až začni blbnúť, mazať, upravovať Registre, odhaľ, obnaž priamo kernel, tj. strojový kód Windows, napríklad pod soft-ice, deformuj, upravuj dáta. Przni, obnaž samotný Windows, ak si trúfaš.

Návrat z panenskej, čistej bitovej kópie zálohy, je otázkou pár minút v prípade nezdaru.

Len v svojej horlivosti nezasasahuj do prvého sektora bootmanažéra v ktorom sú základné údaje, lebo predmetný strojový kód s dátami, nie je určeý pre lamy, dokonca ani pre 99% tupcov z radov boľševických VŠ nakvasencov, tzv. IT-čkárov. Sučky-učky na ZDŠ tiež nedisponujú kapacitami v predmetnej oblasti.

vypadá to na zkopírované windows z jiného pc.
flashku máš nejspíš naformátovanou na ntfs s přístupovými právy pro uživatele - máš si je dokázat zkontrolovat a flashku/adresáře opravit na everyone.
https://pc.poradna.net/articles/1526421-windows-opravneni-a-vlastnictvi-objektu

k té homogroup, co ti může administrovat pc: tento bezpečnostní průser začal m$ už po 9 letech po jejich zavedení blokovat.

- - - -
z nudy si nic nedělej, užvanění důchodci si někdy pouští rypák na špacír. když se neumí slušně chovat, nemusím si jich vážit.

Možná jsem to poprvé pochopil špatně. Ty máš problém pouze při zápisu na FlashDisk? Vše ostatní funguje?¨
Ty hlášky Windows ber s rezervou. Může to být standardní hláška, kterou systém použije v případě, že se k zařízení nedostane.

Zkus ve správě disků na FlashDisku odebrat oddíl, znovu jej vytvořit a naformátovat. Jako alternativa je nastavení práv na FlashDisku - převzetí vlastnictví + nastavení práv a nechat jej to prodědit na podřízené objekty.

Zkusím to zase večer po práci. No, systém je aktivován trvale digitální licencí, alespoň tak to systém pise?. Problém je s připojenýma flashkama (zatím 2) a třeba připojeným mobilem.zadny soubory nesmazu, nepřidám, na tato zařízení má přístup snad jen samotný Gates ?

Tohle mě na MS neuvěřitelně sere.

Chci si koupit entrprajzku (na firmu), prostě nemám šanci kde a jak. Nepotřebuji jich 500, stačí mi dvě, nikdo se se mnou bavit nebude. Ani když k tomu vezmu dvoje Office.

Tak si musím vystačit s Pro, odkládat aktualizace a doufat, že to ti experti stihnout nějak opravit (až na mě dojde řada), abych po nich nabootoval. Až budu mít více času, zkusím se podívat na nějaké postupy, abych si mohl updaty řídit sám (gpedit.msc?) a neprůstřelně…