Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem pri výměně sshd za ssd

Zdravím,
Jednoho krásného dne jsem se rozhodl troškou přilepšit mému notebooku, tak jsem se rozhodl že koupím 4gb RÁM navíc a k tomu ssd.
Tak jsem doma vzal flešku na ni jsem hodil ze stránek windowsu win 10 instalačku a sshd vyměnil za ssd a zapl jsem notebook a nic( Ano flešku jsem tam měl od začátku).
Vypadá to jako kdyby pc nevedel bud o te flesce nebo o ssd a ssd jsem prvně neviděl v pc tak jsem ho ve správě disků- přiřadil jsem k němu písmeno- abych ho mohl vidět normalne a" svázal"
Ale i přes to nejde.
Info; win. 8.1
Ssd disk- kingstom 120 gb
Notebook: Asus zenbook ux303l
Všem mockrát děkuji za případnou pomoc

1. Začal bych tím, jestli jsi vytvořil bootovací FlashDisk. Instalačkyu nestačí na FlashDisk jen zkopírovat, pokud z něj chceš instalovat. Media Creator tool od MS by to měl zvládnout.
2. V BIOS je třeba nastavit (pokud počítač neumožňuje jednorázově zovlit zařízení pro boot) nastavit/povolit, aby startoval z FlashDisku. Možná budeš muset zakázat i Secure Boot v BIOS / Security

Pomerne fadny popis.

Tak jsem doma vzal flešku na ni jsem hodil ze stránek windowsu win 10 instalačku

To samozrejme nestaci, musis spravit z flashky bootovacie medium. Pouzi na to Rufusa.
Potom uz staci len zvolit bootovanie z flasky a riadit sa pokynmi instalatora.
Ziadne pismenko si disku priradovat nemusel, instalator si disk uvidi sam a aj aj tak si ho cely premaze.