Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozpite fonty / obrazky vo win10

Po predposlednej aktualizacii mi zacala aplikacia Photos (predvolena na prerzeranie obr ) rozostierat obrazky. Otvori obrazok, na chvilocku je normalny a potom sa rozostrie, velmi dobre to vidiet ak mam nejaky prtscr obrazovky.
A po poslednej aktualizacii (1803) mi rozostre fonty aj v Windows Live Mail, ale len polozky menu vlavo. obd bad - takto to vidim na obr. Obrazok 111 je zosnimany ako to zobrazi aplikacia Photos, obrazok 222 je z ineho zobrazovaca obrazkov. Tak by ma zaujimalo, co sa kde posralo, a ci sa to da bejako nastavit, okrem odpovede posral sa win10, a da sa to opravit instalaciou Win 7 :-). Vlastne emaily su zobrazene OK, aj hlavicky. Ked sa postavim na polozku menu mysou, trosku sa to zlepsi, zaostri, ale stale to nieje ono, Ked z tej polozky odidem, zase sa to rozpije. Aj ta bublinova napoveda je OK. Jedine to menu je dost necitatelne.

Co som behal po nete, tak je to problem skalovania fontov v starsich aplikaciach, ale nic z doporucenych nepomaha. Ono to nieje vsade alebo v celom programe, ale napr. v mailovom klientovi len bocne menu - dosla, odoslana, . . . zobrazenie mailov, okna nastavenia, vlastny email su ok . . . ale pre klud duse mozem skusit

takze ovladac z lenova, dpi na 100%, vo vlastnostiach programu ponastavovane vsetky mozne kombinacie, aby nepouzival prepocitavanie, aby to nechal na aplikaciu a pod, vsetky moznosti vyskusane, aj v nastaveniach Win Nechat system Windows aby se pokusil opravit rozmazane aplikace . . . nic, vsetko marne, vsetko marne . . . zaujimave je, ze aplikacia Photo to robi aj na obrazok, nielen na fonty . . . vid predch. prilohy ...

Ve vlastnostech programu nic nenastavuj, tam nicemu nepomuzes.
Nechat opravit Windows rozmazane aplikace je taky kontraproduktivni.
Klini na start a napis: clear
Měl bys najít nastavení Clear Type. Zkus toho wizarda.

To, že se ti rozmazávají aplikace pro 100 DPI není normální. Tam bude něco rozbitého.
Máš nastaveno nativní rozlišení monitoru/displeje nebo sis nastavil nějaké menší rozlišení?

Jestli jsi opravdu provedl i to nastaveni DPI, mas spravne nastavené "rozliseni" a "Hz" obrazovky, tak to muze byt ovladacem. Vydej se do spravce zarizeni. Bud pres pridrzeni "WIN+PAUZA" :> "spravce zarizeni". Nebo stiskni WIN+R a vloz :

devmgmt.msc

Najdi polozku "Grafické adaptery" (grafika)
Pravy klik "aktualizovat ovladac"
V pripade ze aktualizaci nenajde, uvidis tam polozku "restartovat predesly ovladac" jestli predesli fungoval, tak ho restartuj na verzi ktera fungovala.
# Jestli nejde o GUI prostredi Windows a jen nekteré programy. Tak na urcity executable (.exe) klikni pravym tlacitkem :> vlastnosti :> kompatibilita :> Zmenit nastaveni vysokych DPI' ::: "DPI u Programu kompabilita".

PS: Nemusi jit o reseni, ale v lepsim pripade by nam to mohlo poskytnout dalsi, urcitejsi informace. Jsou-li ve spravci nejaké vystrazne vykricniky, tak napis u ceho.
# Proc ovladac ? Jelikoz podezrivam ze jsi stahl a nainstaloval ovladac na Windows 7, nebo nejaky co jsi nasel na netu a jedniny ti (bez chybné hlasky "tento ovladac neni kompatibilni s verzi vaseho systemu/materialu") instalacku spustitil protoze jsi pro Windows10 na strankach vyrobce nenasel. Kdybych vychazel ze statistik, vic jak 35% uzivatelu ma na NTB ktery neni oficialne s Windows 10 podporovan. A to ze uzivatel rekne hned pravdu, je 'v lepsim pripade' sance jedna ku dvoum ;-)

Ovladac ako prve stiahnuty zo stranok lenovo . . . vo vlastnostiach daneho programu skusmo zmena na nastavenie kompatibility, vo vlastnostiach pozapinane snad vsetky mozne kombinacie co sa tyka skalovania dpi . . . v systeme zapnute/vypnute aby sa win pokusil sam opravit rozmazane fonty . . . nic zatial neviedlo k uspechu . . . zmena zo 100 ,a 115 resp 125 . . . nic