Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reproduktory k PC

Zdravím, moc se v tom nevyznám tak bych se chtěl poradit s výběrem reproduktorů k pc, nejsem náročný posluchač, ale chtěl bych něco lepšího než mám od cca 2500 - 3500 Kč.
Přemýšlím o M-Audio AV32 - o něm sem četl dobré recenze
KURZWEIL KS-40A (ten má menší výškový reproduktor :-(, ale na pctuningu z roku 2015 sklidil dobrou recenzi)
Jaký by jste mi poradili v cenovém rozmezí? (nemusí to být nutně jen z těchto dvou)
Děkuji
Změna kategorie, původně: Ostatní (karel)

A ty máš m audio? Slyšel jsem nahrávku z youtube a maji docela zastřené výšky. Chtěl jsem objednat presonus eris 3.5, ale na poslední chvíli mi byli doporučeny microlaby b77 (za cca 1500 Kč, tj o 1000 Kč levnější - ale to pro mě nehraje roli) s lepšími a přirozenějšími výškami (ale o něco horšími basy). U těch kurzweil ks-40a zase čtu recenze že jde dobře slyšet každý nástroj co tam hraje, tak sem na pochybách jaké z těhlech dvou vybrat. Neslyšel jsem hrát ani jedny.

to taky nechapu, vsak ten zvuk už jak musi byť zdeformovaný, když to vyjde z reproduktoru, jde to do mikrofonu typka co toci to video, a bohvie aky mikrofon ma, ale urcite to uz dost zdeformuje zvuk, a typek co si to video pusti tak ten zvuk vychadza z dalsich reproduktorov, ktore prekvapivo zas deformuju zvuk).... to pak na tomto usudzovat jak hraju reproduktory je taky nezmysel, ako natacat nahlad z kamery jak nieco nataca.

ještě jedna otázka, co myslíš že bude lepší na operu (nebo symfonický metal)? Měl sem původně vyhlídnuté kurzweil, ale ty M-Audio, mají 1 palcový tweeter oproti 3/4 palcovým kurzweil. Vzal bych buď kurzweil nebo m-audio av42, nemůžu se rozhodnout co by bylo pro mě lepší.

Nezkoušel slyšel jsem akorát ty M Audio zvuk ok (nejsem ale žádnej audiofil :-) ),dřv sem chtěl studiovky koupit a nakonec to pořešil krapek jinak zvuk.Na AV mania.cz sem to projížděl na foru a maník asi dost náročnej zkoušel všechno možný do ca 5000Kč,na každých se mu něco nelíbilo no nakonec zůstal u těch M Audio a v tý ceně asi nejlepší zvuk i když možná přebasovanej dle názorů jinejch,jinde však zase chybí ty basy jinde něco jinýho,prostě to je nejlepší zkusit v tom ti nikdo si neporadí,například jako multimediální jsou docela dobrý i tyhle,ale ber to jako tip spíš co sedne jednomu emusí druhému u těch studiovek speciálně...

M-Audio jsem byl poslechnout v Muzikeru (myslím, že to bylo tam). Řešil jsem tu repra cca před rokem. Je fakt, že z těch všech, které jsem měl ve výhledu, hrály opravdu nejlépe. Je tam potřeba brát na zřetel, že jsou to prostě studiovky. Nedovedu si moc představit mít je v obýváku a usadit se 5 metrů od nich.

Nejsou to PC repra, ani studiovky. Co jsou tedy, dle Vás, zač?

Měl jsem za to, že studiovkami se označují repra, které nejsou vhodné k ozvučení místnosti např. domácího kina atd. Jsou tedy pak k PC nebo jinému zdroji, kdy posluchač je v malé vzdálenosti od nich. Ovsem mají kvalitnější zvuk a zesilovače, oproti PC reproduktorům. Pardon, jestli se mýlím, ačkoliv takto by mi to dávalo smysl.

Studiové reproduktory, jsou většinou repráky co hrají tzv přímé pole, to aby zvukař slyšel co nejvíc. Ovšem s kvalitou to nemá nic společného. Proto také ti co tomu opravdu rozumí (zvukaři) tak tyhle blbosti vubec nepoužívají, a naopak používají kvalitní audiofilské repro. Např značku Bowers a Wilkins.

Konkrétně tyhle http://www.pphifi.cz/index.php?option=com_element&view=detail&id=5738&catid=103&Itemid=102

Nakonec jsme vzal edifier r200db a sem celkem spokojený. Napadlo mě že bych ještě koupil interní zvukovou kartu. přemýšlel jsem o ASUS Xonar DG nebo dražší variantu Creative Sound Blaster Z, PCI-e, popřípadě externí Creative Sound Blaster X-Fi Surround HD. Myslíte že to má cenu?

no hlavně se nemáš lepit pod větev toho blba s reprošišláky za 500, kterého snad někdy nějaký soudný admin smaže.

ke zvukovce:

Myslíte že to má cenu?

ty tvoje bedny by mohly hrát dobře, tak si pustíš něco co znáš a když myslíš že ten zvuk z repráků už nic nevylepší, je nákup zvukovky s lepším odstupem s/š zbytečný.

To bych zvukovku koupil klidně bazar k tý MB i PCI klidně kde seženeš dobrou od 300Kč,na nový prkna už je nedáš tak se prodávaj levně.... Nová PCI-E tě vyjde jak ty bedny pomalu rozdíl znát je ,ale jestli si spokojenej jak to hraje tak bych to asi novou neřešil.Jinak ohledně zvukovek za mě Asus s tím nebyli nikdy problémy jako s Creative ovladačema i když možná už to neplatí dneska u těch novejch zvukovek Creative a lepší vzít interní.

Třeba na Aukru kupoval sem tam asi 3 zvukovky kdysi,ale chce to projíždět a počkat na dobrou nabídku.Co mám Xonar tak ovladače jsou i pro W10,jedu ale taky na W7 ty 10 dlabu.Otázka spíš jestli neplánuješ novej HW protože tu PCI tam už nedáš pak (ale na druhou stranu zase když si pak připlatíš za MB s lepší zvukovkou ALC 1220 tak ta už se vyrovná těm dedikovaným) si jak sem psal ostatně už tam nainstaluješ jenom ty vypatlaný W10 nic jinýho.

Kup pořádnou MB se zvukovkou ALC1220 a uvidíš,nebude se ti líbit zvuk pak koupíš zvukovku, ovšem lepší dedikovaná k desktopu.Defakto sem to chtěl udělat že pokud zvuk nebude OK tak zvukovku koupím taky v nejhorším nějakou PCI-E za dva ,ale to se nekonalo zvuk paráda...K tomu srovnání sem psal rozdíl mezi ALC1220 a Asus Xonar D1 sem nepoznal nikde,s tou Creative to bude stejný ,tu sem neslyšel jak to přes ní hraje bude mít lepší specifikace ovšem v reálu to nepoznáš nikde dle mého...Za tu ALC1220 dáš u tý MB 500Kč navíc což zas nen tolik jako pak vypláznout za dedikovanou tolik co stáli ty repro cos koupil...

"Tito" je, tuším, jméno v dnešních postjugoslávských zemích, není-liž pravda?
:-D ...pardon, tedy mně stačí také.

Ano, jsou, resp. byly dostačující, když jsem potřeboval něco menšího ke starému notebooku. Je fakt, že na svoji cenu, provedení a výkon nehrají hrůzně, ač jako jediné a řekněme hlavní reproduktory, je nedoporučuji. Kdo je hudebník, tak mu bude vadit absence výšek, protože ty jen šumí. Co se týče basů, tak pochopitelně nelze očekávat zázraky od 7W asi 2,5" reproduktoru. Nechci je zatracovat. Jak jsem napsal - k notebooku (měl jsem HP s jedním snad 0,5W repráčkem, což ani na filmy nebylo) jsou ideál např. pro sledování filmů. Na poslech hudby už dost sporadicky...