Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reproduktory k PC

Zdravím, moc se v tom nevyznám tak bych se chtěl poradit s výběrem reproduktorů k pc, nejsem náročný posluchač, ale chtěl bych něco lepšího než mám od cca 2500 - 3500 Kč.
Přemýšlím o M-Audio AV32 - o něm sem četl dobré recenze
KURZWEIL KS-40A (ten má menší výškový reproduktor :-(, ale na pctuningu z roku 2015 sklidil dobrou recenzi)
Jaký by jste mi poradili v cenovém rozmezí? (nemusí to být nutně jen z těchto dvou)
Děkuji
Změna kategorie, původně: Ostatní (karel)

ještě jedna otázka, co myslíš že bude lepší na operu (nebo symfonický metal)? Měl sem původně vyhlídnuté kurzweil, ale ty M-Audio, mají 1 palcový tweeter oproti 3/4 palcovým kurzweil. Vzal bych buď kurzweil nebo m-audio av42, nemůžu se rozhodnout co by bylo pro mě lepší.

M-Audio jsem byl poslechnout v Muzikeru (myslím, že to bylo tam). Řešil jsem tu repra cca před rokem. Je fakt, že z těch všech, které jsem měl ve výhledu, hrály opravdu nejlépe. Je tam potřeba brát na zřetel, že jsou to prostě studiovky. Nedovedu si moc představit mít je v obýváku a usadit se 5 metrů od nich.

Nejsou to PC repra, ani studiovky. Co jsou tedy, dle Vás, zač?

Měl jsem za to, že studiovkami se označují repra, které nejsou vhodné k ozvučení místnosti např. domácího kina atd. Jsou tedy pak k PC nebo jinému zdroji, kdy posluchač je v malé vzdálenosti od nich. Ovsem mají kvalitnější zvuk a zesilovače, oproti PC reproduktorům. Pardon, jestli se mýlím, ačkoliv takto by mi to dávalo smysl.

Studiové reproduktory, jsou většinou repráky co hrají tzv přímé pole, to aby zvukař slyšel co nejvíc. Ovšem s kvalitou to nemá nic společného. Proto také ti co tomu opravdu rozumí (zvukaři) tak tyhle blbosti vubec nepoužívají, a naopak používají kvalitní audiofilské repro. Např značku Bowers a Wilkins.

Konkrétně tyhle http://www.pphifi.cz/index.php?option=com_element&view=detail&id=5738&catid=103&Itemid=102