Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký minipc

Dobrý den, mám doma starý stolní pc s procesorem Athlon dual 64 2+ 5400, 4gb ram,pc odešel a já bych ho rád nahradil minipc se stejným výkonem,který mi doma dostačuje, jediné požadavky mám aby to byl stejný výkon, nulový hluk, tj bez chladících větráčků,a miziivá spotřeba do 50w.Líbil se mi ASUS VivoMini UN45H-VM147M, ale tato verze už asi má vnitřní větráčky(?), dělají slabší verzi ASUS VivoMini UN45H-VM194M,tam na alze píše že je bez ventilátorů..ale zas dle testů procesorr je slabší než jsem měl předtím. Přemýšlel jem i nad raspberry ale tam jsou ty procesory asi slabé a ram 1gb. Chtěl bych se vejít 5000Kč strop.poradte díky moc

V podstatě každý stolák,i nevýkonný má tři větráky. Zdroj,procesor a vzadu na bedně. Doufám,že jsi je nedemontoval. Pokud chceš tichý stroj,tak jsme zase u notebooků,nebo i tablet s klávesnicí by ti ten tvůj nahradil.

nehlučný pc: v průmyslových fanless pc máme i3-6100, ten krám má normální výkon pro office použití (nezkoušel jsem, běží na tom rozumnější aplikace).
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i3-6100+%40+3.70GHz&id=2617
máme i výkonnější verze, ale místo ulv procesoru používají výkonnější mobilní (topivější) verze cpu, takové fanless už jsou dost drahé.

naopak úspornější desky se osazují procesorem j1900 apod (4-jádrové atomy), ale s tvým dual 2+ 5400 bych si je netroufal srovnat. i když...
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Athlon+64+X2+Dual+Core+5400%2B&id=85
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Celeron+J1900+%40+1.99GHz&id=2131
(ještě kdyby se ty úlohy povedly rozložit na všechny 4 jádra)

netuším co stojí mobilní ryzen a itx desky s ním, a jestli je už běžně na trhu. hw obvykle fasuju, sám nekupuju.

ASUS VivoMini UN45H-VM147M

zastaralý 2-jádrový atom n3150, toto fak ne. to je dobré jako přehrávač filmů k tv z externího/síťového disků, do hd rozlišení s jednodušší kompresí.
třeba na alfě k těm krámům nabízí licenci bitdefender internet security - vždyť takový av ten cpu úplně zastaví.

S AMD AMD Athlon 200GE a integrovanym grafickym APU procesorem "Radeon RX Vega 3" + HyperX 4GB DDR4 2666MHz + 1T Baracuda + MSI, Asus chipset rady A320 se vlzes pod 5 000Kc.
# "35W" Athlon uchladis i pasivem = 0dB. Zda-li mas funkcni a kompatibilni ATX zdroj (s prehledem staci 130W. Cela sestava nepresahne 100W v zatezi) tak muzes pouzit i ten . Nejde ani tak o navrh, ale kdyby jsi nejak netrval na velikosti a mel by jsi jiz zdroj, tak by to na uprednostneni "vykon" nemuselo byt tak nejhorsi.

PS : Viz "lední brtník, 16.10.2018 20:21", tedy jestli mysli to samé, jsou zakladni desky s integrovanym procesorem (v pripade uprednostneni : "nizka spotreba, diskretnost"). Jen dokoupis jednu SO-DIMM na DDR4 a mas to. U techto desek, se z pravidla setkas s dvema druhy napajeni (zalezi na tvé preferenci) :
- 24 pinovy ATX
- DC adapter (tak jak to vidis u notebooku, mini Cube které jsou podstatne drasi)
# Mnohdy se misto klasickeho ATX zdroje pouziva picoPSU DC/DC, tento tusim ma 80W (kde i u ATX muze smit stejné vyhody jako verze DC ;-) samozrejme zalezi od urcité desky)

Ale jako minimum bych oznacil ASRock J5005-ITX (~3 500Kc) s grafickycm chipem 'UHD Graphics 605 ' pro ctyr srdcovy (4c/4Th) Intel Pentium J5005. LAN Gigabit (Realtek RTL8111H)
# Uvedena ITX ma i port "M.2 2230" ktery muzes zvolit pro osazeni disku M.2 nebo kartu Wifi. Vyhnout se vsemu co je na DDR3.

Chlapi dik vsem za tipy a rady
Zapomnel jsem jednu podstatnou nezvyklou vec ze v tom pc bych chtel mit linux(mel jsem tam mint)ˇcoz muze byt problem. U stareho pc to bezelo naprosto bez problemu ale nevim jak se na to budou tvarit tyhle stroje napr u toho asrockj5005 si nekdo stezuje ze tam neco nerozchodili pro lin.jde nekde zjistit OS support?nebo zkusenost jestli na nejakem minipc nebo itx to běhá dík moc