Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký minipc

Dobrý den, mám doma starý stolní pc s procesorem Athlon dual 64 2+ 5400, 4gb ram,pc odešel a já bych ho rád nahradil minipc se stejným výkonem,který mi doma dostačuje, jediné požadavky mám aby to byl stejný výkon, nulový hluk, tj bez chladících větráčků,a miziivá spotřeba do 50w.Líbil se mi ASUS VivoMini UN45H-VM147M, ale tato verze už asi má vnitřní větráčky(?), dělají slabší verzi ASUS VivoMini UN45H-VM194M,tam na alze píše že je bez ventilátorů..ale zas dle testů procesorr je slabší než jsem měl předtím. Přemýšlel jem i nad raspberry ale tam jsou ty procesory asi slabé a ram 1gb. Chtěl bych se vejít 5000Kč strop.poradte díky moc

Chlapi dik vsem za tipy a rady
Zapomnel jsem jednu podstatnou nezvyklou vec ze v tom pc bych chtel mit linux(mel jsem tam mint)ˇcoz muze byt problem. U stareho pc to bezelo naprosto bez problemu ale nevim jak se na to budou tvarit tyhle stroje napr u toho asrockj5005 si nekdo stezuje ze tam neco nerozchodili pro lin.jde nekde zjistit OS support?nebo zkusenost jestli na nejakem minipc nebo itx to běhá dík moc