Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HDD-Problem

HDD je u umna čista zahada pracuje na 100% ked zapnem hru alebo program akonáhle otvorim task manager tak 100% tam mam na takých 5s a potom to upada dole a vratim sa do hry a automaticky som na 100% využitia.
veci ako superfetch,windowssearch,atd su vypnute zaoberam sa týmto problémom už pol roka a stale neviem čo stym mam robiť. kupil som SSD 250gb od Samsungu 860evo ale pochybujem že to pomoze. viete mi prosim vás poradiť čo stym može byť? diky moc. FPS dropy ma najviac trápia BF1 100fps na ultra a bum 40fps len tak z ničoho nič a toto mi robí stále ... ovládače mam aktualizované všetky.

GTX 1070 8GB MSI AERO OC
I7 7700 3.6GHZ
8GB RAM
HDD 1TB
SSD-NEMÁM
ASROCK B150M PRO4
Windows 10
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

- aktuální okno jednoho programu se snímá alt+prnscr
- když se celý výpis nevejde do jednoho okna, dáve myšem potáhnout a zvětšit

správně se zaměřuješ na počet "raw" hodnot. ale id01 není kritická chyba, je vidět že program to ignoruje.
výrobci disků někdy generují hodnoty v neobvyklém tvaru: ne jako počet (hexa), ale jako zvláštní kód. když ta hodnota nedává moc smysl, nezbývá než se spolehnout na vyhodnocení programu. podle barvy vidíš že vše ok.

toto jsou ale jen s.m.a.r.t. hodnoty disku.
můžeš mít ale problémy se souborovým systémem na něm, třeba po násilných vypnutích za chodu: ve vlastnostech c: zvolit úplnou kontrolu disku.
taky zkontrolovat, co zbytečně běží a zasahuje do diskových operací: typicky "internet security" verze antivirů.
pokud něco ve správci úloh vytěžuje cpu nebo disk, přečíst si co to je a jestli to má běžet.

1tb disků se všude válí...
vem nějaký jiný, původní disk naklonuj na ten nový. (kdyby nebyl plný, stačilo by i na menší). nutno přenést všechny počáteční oddíly kvůli bootloaderu.

klonoval bych z vytvořeného bootovacího cd.
free: easeus todo backup, aomei backupper
placený (jde stáhnout funkční boot iso): acronis true image

ke sledování úloh: rozumný je ms process explorer. z té parodie, co je ve windows, jsem od visty neviděl rozumný screen.