Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záhada zvaná Google účet v mobilu

Zdravíčko dámy a pánové,
Každý mobil s Androidem když si koupíte, nebo dáte do továrního nastavení chce aby jste se přihlásili do Google účtu nebo si ho vytvořili.
Mě tak trochu překvapilo to, že když nejsem na mobilu připojen k wifi ani nemám data, a připojím se k mému Google účtu který už mám vytvořený, že se přihlásit jde. Za to když si vymyslím nějaký Google účet tak se přihlásit nejde. Jde mi o to, jak telefon dokáže bez připojeného mobilu k internetu zjistit, zda ten účet od Google není vytvořený či ano a že s k němu dá připojit.

Mě tak trochu překvapilo to, že když nejsem na mobilu připojen k wifi ani nemám data, a připojím se k mému Google účtu který už mám vytvořený, že se přihlásit jde.

Toto je samozrejme hlupost, pretoze to nie je fyzicky mozne.
Na akomkolvek telefone je mozne sa prihlasit az vtedy, ked prebehne komunikacia s autetifikacnym serverom a ta je mozna len cez internet.
Ak nemas datove pripojenie a nie si na wifi nemozes sa na ucte autetifikovat.

Jde mi o to, jak telefon dokáže bez připojeného mobilu k internetu zjistit, zda ten účet od Google není vytvořený či ano a že s k němu dá připojit.

Nedokaze.

V minulosti se říkalo - bez spojení není velení,nyní to platí,že bez připojení není spojení,ani na Google a ani ze Samsungu. Kdyby raději v telefonech místo blbostí s duhovkami a podobně byly raději tři sloty na dvě SIM a SD tak to bude praktičtější.

To je sice mozne, ale to by musel mat offline stiahnuty svoj profil od Google na telefone a overovat sa oproti nemu.
Takze ok Samsung moze overit uzivatela duhovkou, alebo odtlackom, ale nasledne sa musi identita uzivatela overit na Google servri a to bez netu proste nejde.
Uzivatel si myli pojmy a dojmy, co sa dnes bohuzial stava pomerne casto.