Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přenosová rychlost NAS a PC

Ahoj. Mám v jednom pokoji NAS Synology a PC, které jsou připojeny kabelem za switchem. Jelikož se zabývám střihem videa, přenáším mezi NAS a PC velké soubory a trápí mě nízká přenosová rychlost kolem 11Mb/s. Jaká je možnost tuto rychlost navýšit. Když NAS přímo připojím kabelem USB 3.0 na jakou rychlost se můžu dostat?

Pokud jsi připojený GB sítí, je rychlost přenosu kolem 120 MB/s
Záleží na tvém switch/routeru. Pokud máš zařízení připojena kabelem přímo do routeru, zjisti si, zda má gigabitové porty. Pokud jsi počítačem připojen přes WiFi, připoj se kabelem.
Pokud máš starý router, tak buď koupit nový nebo koupit malý Gb switch (rychlost portů 10/100/1000 Mb/s), z routeru kabelem do switche a vše ostatní zapojit do switche

Výmenou 100Mb/s switcha za 1000Mb/s som zvýšil rýchlosť prenosu medzi PC a NAS (Zyxel) z 12 MB/s na 33 MB/s. Teda nie 10-násobne, ale len asi 3-násobne. Zrejme sa pri tejto rýchlosti uplatňujú obmedzenia rýchlosti na strane PC, či NAS.

Predpokladam, ze i PC je pripojeno kabelem.
33MB/s je hrozně málo.
To hy muselo být PC nějaký stařeček s hrozně pomalými disky a ještě bys musel přenášet spoustu malých souborů.
Zkus kopírovat nějaký velký soubor, třeba film. Tam zjistíš max. rychlost. Měl by ses dostat nad 100MB/s, pokud je vše v pořádku.
Na rychlejší kopírování pak existují nástroje.