Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sítě mobilu bez SIM - nouzové, hodinové

Zdravím, mám tři otázky prosím,

1. V jakých sítích je připojen mobil když v mobilu není SIM karta a ani není mobil připojen k internetu na wifi?
Mám na mysli například jakou síť mobil využívá/využije když se bez SIM zavolá na čísla záchrany,
/
2. Jaké číslo se jim tam ukáže když není v mobilu SIM karta?

3. A jakou sít mobil využívá k zjištění časového pásma/aktuálního času když je mobil bez SIM, bez WIFI, bez zapnutého GPS.

Děkuji za objasnění, díky.

k té.1 Takže mobil bez SIM se voláním na záchranáře připojí k jaké síti?

k té 2. A jaké číslo nebo co se teda záchranářům na stanici ukáže z mobilu bez SIM když né tel. číslo?
Jak by ho pak při ztrátě hovoru dokázali zkontaktovat zpětně, nebo ho vyhledat když by volaný hovor ukončil a upadl by třeba do bezvědomí? To se jim ukáže nějaký ID mobilu? Kdyby hovor ukončil to by ho vyhledávali podle ID mobilu?

k té 3. ano to se děje, přikládám scan obrazovky v mobilu, mám zapnutý čas se sítě, toto nastavení je po nedávném továrním restartu, telefon je bez SIM, bez wifi, v průběhu restartu v mobilu SIM nebyla a wifi připoejná nebyla, tak od kuď mobil zjistil čas? :O

k té.2 Takže záchranářům se na stanici ukáže když jim volá mobil bez SIM místo tel. čísla IMEI kód? Je to možné?

k té.3 čas se vyresetoval, jinak by se mě neptal po továrním nastavení jestli chci nastavit čas se sítě, ale z jaké mobilní sitě když není v mobilu SIM karta? Přece se nemůže mobil bez SIM připojit libovolně k nějaké síti aby zjistil aktuální čas.

k té 3. tak síť mobil samozřejmě vidí, ale bez SIM tu síť nejde použít, takže by z ní teoreticky nemělo ani jít zjistit čas ne?
Co vím tak když je SIM v mobilu tak se SIM nejdříve do sítě registruje a vybere si sít kam se připojí, mobil bez SIM přeci nemůže zjistit čas s libovolný sítě kterou vidí

Tak dejme tomu že se jim teda ukáže to IMEI na stanici, tím pádem se musí mobil přes IMEI propojit přes mobilní síť aby se dovolat na stanici.
Potom je otázka jestli by takový přístroj šel satelitně najít když by se zraněným ztratili kontakt?

Ale dokud je telefon zapnutý a je v dosahu nějaké sítě, tak se lokalizovat dá. - co tím teď myslíte, jsou totiž dva výběry jak pochopit co jste napsal, buď to myslíte tak že když je telefon zapnutý a je v dosahu nějaké sitě že se dá lokalizovat že se dá napíchnout - myslím to tak že když je třeba zločinec někde v budově, a policie použije nějaký detektor signálu, tak přes detekci signálu v dané oblastni zjistí jaký je mobil připojený k jaké síti a pomocí toho se napíchne do mobilu (klidně i bez SIM) ? :O

mě by spíše zajímalo jestli na ten mobil mohou záchranáři znova zavolat, když už se s ním jednou přes IMEI spojili...nebo ho po spojení přes IMEI vyhledat..i když v mobilu není SIM

hlavně v tom prosím nehledejte nějakou levárnu, jen mě zajímá tento systém jak to funguje, jak funguje tenhle proces elektroniky a spojení..

k 3) Čas zoberie zo siete, ku ktorej sa v tomto momente pripojil. Mobil bez SIM sa stále pripája k akejkoľvek sieti, ktorá je v dosahu, ovšem bez SIM nenadviaže spojenie s operátorom, jedine v prípade tiesňového volania (a už ti bolo vysvetlené, že bezplatné tiesňové čísla sa MUSIA vždy pripojiť do siete operátora, ktorý má bunku najbližšie, alebo je najsilnejší signál).

1. Mobil se nejspíš připojí k té síti, kterou najde jako první a podaří se mu k ní připojit. Stejně jako když potřebuješ akutně peníze, vybereš je z prvního bankomatu, který potkáš.
3. Vypnutý telefon nezapomene čas, přeinstalovaný počítač taky ne. Máš v telefonu nastavený čas, uděláš reset a telefon si ze svého hardwaru zjistí čas.

Potkan007: k té 3. Já nemyslím že vypnu mobil, ale že jsem dal tovární nastavení, a pokud je to tak, že tovární nastavení nevymaže údaje o čase a nechá se čas uložený v mobilu někde kdesi, tak by se měl uložit poslední čas než bylo tovární reset provedený ne? Jak to že po továrním resetu mi to nabídne přímo aktuální čas který zrovna je, to snad mobil sám v sobě odpočítává čas když zrovna není připojený k siti jo...:O

takže mi chcete říct, že když dám tovární reset v mobilu, a znova zapnu, že čas který byl před továrním resetem se uložil do mobilu a čekal a odpočítával se a aby mi byl pak aktuálně nabidnutý při novém nastavení po továrním resetu?

No zajimavý je že jsem vyndaval i baterku z mobilu, když není v mobilu baterka nic by se v mobilu nemělo odehrávat a odpočítavat, a přesto mi to po továrku nabídlo aktuální čas :O

To by buď znamenalo že baterie času v mobilu má v sobě anténu, - já rozumím tomu že ta baterie je třeba jakési úložní prostor pro čas kde čas se odpočítává a běží i když je mobil vypnutý nebo kam se čas uloží když dojde na tovární reset.
Ale od kud telefon bez SIM zjistil aktuální čas, když jsem dal tovární reset, vyndal na několik minut baterku (jelikož jsem potřeboval vyndat SIM) - když byla vyndaná baterka nejde aby mobil i přes to odpočítával čas, jdině že by ten čas byl teda uložený v té speciální baterce na čas a tam by teoreticky by se už mohla odpčítavat i při vyndaný hlavní baterce v mobilu?

Mám doma starší pc a v základní desce je taková baterka knoflíková...ta se používá/la na čas? Je možné že se vybíjela, nebo fungovala jen do doby nějakýho mechanického poškození?

k druhému odstavci - to by znamenalo že se mobil přihlašuje k síti kvůli času i bez SIM, to by znamenalo že by to šlo i na obyčejném tabletu který není na volání a nemá možnost SIM slotu....to mě celkem zaráží že si tohle ty přístroje klidně dovolí bez nějakého souhlasu v nastavení

Prečo pletieš tablet a pripojenie k mobilnej sieti, keď nemá GSM modul? Takýto sa pripája k WiFi, bez SIM sa NIKDE nepripojí, dokonca keď nemá funkciu telefónu, ani z neho nezavoláš!!!!!!!
Dokonca, aj keby si chcel mobilné data pripojenie - potrebuješ dátovú SIM. A ide cez sieť mobilného operátora.
Ak nemá GSM modul (ani slot na SIM) - bez WiFi je len na hranie.
Sám sa zamotávaš - pletie sa ti piate cez deviate.

Ale síť je jen při účasti SIM v mobilu ne? Já v mobilu SIM nemám, wifi připojenou taky ne, výše mám scan obrazovky a čas se při továrním restartu sám naladil aniž by byla wifi zapnutá a SIM v mobilu. Tak z jaké sítě telefon zjistil čas? Je možný že je nějak nouzová síť v mobilu přednastavená a čas se z ní nastavuje jen v momentě když není SIM v mobilu a není připojený mobil k wifi?

Jenomže telefon je zařízení, které má z principu možnost se připojit na síť operátora, a SIM ti jen určuje, který operátor to bude. Telefon bez SIM "vidí" sítě operátorů, i když se k nim nemůže připojit (ale dokáže přečíst signál synchronizace času - ten není podmíněný instalací SIM). Tablet, do kterého se nedá strčit SIM, NEMÁ (logicky) obvody, potřebné pro telefonování (a tedy pro komunikaci se sítěmi operátorů), a musíš zadat čas buď ručně, nebo synchronizovat po zapnutí a připojení k nějaké WiFi.
Z dotazu mi ovšem přijde, že se tak trošku nudíš, nebo prostě nechápeš některé základní principy fungování komunikačních technologií (buď jsi moc mladý - OK, doučíš se časem i otázkami, nebo…).

Ten tablet jsem tam zapletl z toho důvodu, protože jsme se bavili o baterce kterou Wikan psal že funguje na čas. Vy mě tu píšete že mobil se bez SIM díky sítím čas zjistí tak i tak. Tablet bez SIM (bez slotu na SIM) by taky měl teda umět zjistit čas přes sítě ne?
Jak to pak zjišťuje počítač? Bez připojeného internetu mi počítač také zjistí aktuální čas.

Tablet BEZ GSM modulu ten čas nezjistí, dokud ho ručně nezadáš, nebo se nepřipojíš k WiFi - ale to jsi si snad přečetl výše. Počítač má baterii (zpravidla CR 2032), která (krom jiného) udržuje funkční obvod hodin, které jsou zpravidla nastaveny už při výrobě základní desky a po osazení té baterie. Taky poznáš, že když se vybije, tak musíš datum a čas nastavovat ručně při každém spuštění toho počítače (nemusíš, ale pokaždé tě to při zapnutí počítače otravuje, protože se zresetuje kompletně nastavení BIOSu desky).

Existují i menší baterie přeci, nemusí být stejně rozměrná jako ta v PC. Ale bateriíí ten čas asi nebude, když bez SIM mobil i tak kontroluje sitě tak je jasný že ten čas si vezme z nějaký kontrolovaný sítě který jsou v dostupnosti. No před chvíli jsem zkusil v mobilu režim letadlo a už mi to nenabízí ani nozový volání, vyplo se GSM a šetří se hezky baterka (ta nabíjecí) :D ...

No každopádně díky za odpovědi.

Dobrý zas. Jen se to popletli moje dvě otázky na které jsem se ptal. První otázka byla jaou sit mobil vyuzije pri volani na zachranare, coz se teda odpovedelo ze tu nejblizsi s nejlepsim signalem, pak co se záchránářům ukáže když jim někdo zavolá bez SIM, což je asi to IMEI

neodpovezeny je jen jestli ti zachranari nebo policie dokaží zpetne zkontaktovat na takovy pristroj zpětne, kdyz se treba prerusi signal ... na centrále se jim ukazalo IMEI, ktery pres mobilni sit musi jit nejak znovuzkontaktovat,

dalsi oddelena otazka byl ten čas jak se zjistuje kdyz v mobilu není sim karta, protoze me se v mobilu z aktualizoval čas aniž bych byl pripojený k siti

Poopravím - na tvrdo vypnutý nie. Tak ako telefón, aj tablet s GSM modulom po zapnutí vyhľadá najbližšiu sieť, synchronizuje čas. Telefón málokto tvrdo vypína ("uspí" sa sám - podľa nastavení, alebo sa uspí "tlačítkom") - tak aj tablet v tomto režime bez toho aby sa "zobudil", kontroluje dostupnosť siete.
Mám ASUS s GSM - ak je vypnutý (podržanie a Vypnúť) - nezisťuje, ak len krátko s tlačítkom "vypnem" - zisťuje - niekedy sa mi to v NB ozve, rovnako ako z mobilu (ak to mám príliš blízko).
GSM modul v tomto prípade pracuje len ako prijímač a odpovedač (nevysiela, len pošle IMEI).

no a dá se pak znovuzkontaktovat takovýto mobil co pošle IMEI? Člověk zavolá na policii či záchránaře a hovor se vypne, človek začne treba omdlývat nebo něco, mohou ho pak znova zkontaktovat přes ten zaslaný IMEI který se jim ukazoval na centrále kdyz jim clovek volal?

Tady člověk nikdy neví co je vážně a co ne. Něco se tu snažím pochopit a jsem za retarda. Potom člověk ze srandy napíše něco že lidi bez SIM by se neměli zachraňovat a pak je hned nějaký černý humor jaksi nerozeznatelný.

No ona to podle mě nebude nějaká nestranná appka kde si zvolíš operátora. Spíše to bude appka přímo od daného operátora kterou si nainstaluješ a pak ho v nastavení zvolíš při registraci.

Pokud z té zabudovaný simky zavoláš na nouzové čísla a budeš zaregistrovanej pres appku u nejako operatora, tak se dovolas to je jasny, ale pokud budes mit zabudovanou simku a pres aplikaci nebudes mit registraci u nakyho operatora, tak se s tebou spojit pujde, musi přeci, vzdyt jde o zachranu zivota a ty kdyz volas pres nouzovku tak taky nic neplatis a neuctují ti, takze podle me se spojit pujde i tak protoze je to ohledne nouzoveho volání zdarma
jinak ta zabudovaná sim bude mit uz vlatní číslo, a jestli si dobre pamatuji ty to cislo jen budes pres aplikace/ci prenaset k operatorum k jakym budes chtit...kazdy telefon tedy bude mit v prodeji vlastni sim s vlastním číslem...ktere třeba pujde menit..ale stále to bude zaregistrovaný uvnitr v mobilu v zabudovaný sim

Jenomže ta registrace je to samé, jako když dnes to toho mobilu strčíš SIM - co když koupím mobil, ale nestihnu se k nikomu zaregistrovat a začnu kolabovat? Žádný operátor mě nemá zaregistrovaného, tudíž mi v podstatě nebude kam volat. Operátor ze zákona musí umožnit nouzové volání i z mobilu bez SIM už dnes, ale nikde není psané, že musí umožnit zpětné volání (jak chceš volat na číslo, které není u nikoho registrované - to je stejné, jako dnes to IMEI). Neřeš broskvoviny, vezmi do ruky třeby Pravidla pravopisu a dělej něco užitečného ;-).

Ty už ten telefon budeš mít zaregistrovaný, a to u toho operátora u kterého ten mobil koupíš. ;) psali že mobily se zabudovanou sim budou prodávat nejdříve první přímo operátoři, ( a od nich pak další shopy a prodejci dále) takže se dá očekávat, že to začnou prodávat už se simkou od nich samotných, se zaregistrovaným číslem, nainstalovanou aplikací..za větší příplatek pořídiš i mobil bez přímý registrace, ale pořád se ty mobily budou prodávat se zabudovanou sim kartou s číslem, což je rozdíl než když voláš na nouzovku z mobilu bez sim...s tou zabudouvanou sim budeš volat vždy se sim z čísla,..takže už žádný imei, vždy budeš volat z čísla...

I budoucí telefony s e-SIM (virtuální) budou mít možnost změny čísla jako doposud. Ale to je hudba velmi vzdálené budoucnosti. Kolik lidí si koupí mobil s e-SIM,když třeba mají mobily pořízené nedávno a investovali do nich tisíce korun. Navíc v jaké kvalitě ty telefony budou ? Tipuji to tak na rok 2025 a později. Prostě ne dřív,než mi doslouží můj Redmi 5.

jasný, budeš mít možnost změnit číslo, i operátora...ale jen pisu ze ty mobily už budou mit zaregistrovanyho nejakyho operatora protoze si to v mobilu predplatí...a pokud si koupis tu verzi bez vybraneho operatora...tak volat na nouzovku pujde uplne stejně jako ted, s tím rozdílem, ze na stanici se jim ukaze tvoje cislo a ne imei...
to ze zavolas na nouzovku zpusobi ze se pripojis k nejake siti...
pro ne ve stanici bude mnohem snadnejsi kontaktovat mobil se zabudovanou sim s cislem nez mobil bez sim ktere volalo pomoci imei

Takže ještě jednou - zpětně se ten člověk zkontaktovat nedá (neřeš proč, prostě to tak je), ale pořád se dá lokalizovat místo, odkud volal (a dokonce s přesností na maximálně desítky metrů), takže pokud má zdravotní problémy, tak je pořád šance, že se k němu pomoc dostane včas.
Obdivuji tvoji (až demagogickou) schopnost upnout svoji pozornost k nějakému problému, a pak se v tom pitvat až ad absurdum. Nemám nic proti lidem, kteří se ptají, když něco neví, ale blbě se radí člověku, který se jen ptá, ale jinak neprojeví žádnou aktivitu, aby si něco zjistil samostudiem…