Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber NTB - ANTIVIRUS

Ahoj, vybiram si v Datartu notebook Asus - dvoujadrovy procesor, maly. 32 gigabajtu pamet.
Nabizi mi antivirak F-secure. Myslite, ze na tenhle notas staci obyčejné free AVG? Dekuji vam moc

dvoujadrovy procesor, maly. 32 gigabajtu pamet.

v datartu se kupují pračky, ne notebooky. tamní neznalí podejci ti budou vážně tvrdit, že dvoujádrový atom je taky procesor a 32gb emmc je disk, na který se zázračně vleze systém, aplikace, tvoje data a ještě nové aktualizace w10.

trus jako avg nebo fsecure nemá v pc co dělat.

ale když ani nevíš typ, co to vlastně kupuješ, těžko být konkrétní.
jedna technická: antivirus je bloatware (česky: kriplware). proto se píše malými písmeny, protože má malý smysl si s ním hnojit pc.

proto radím Eset smart security a hotovo

ne každý, kdo sem přispívá, je při smyslech a dokáže zacházet s windows.

ježuro, tazatel plánuje zjevně shit z datartu, je to ehm laik, ostatně ani nedokáže opsat typ z eshopu:

dvoujadrovy procesor, maly. 32 gigabajtu pamet.

zkus si představit, co to je pravděpodobně za odpad za 6.000 - a ty mu k tomu vážně doporučuješ "Eset smart security a hotovo"?

doporučovat paušálně komukoliv placený ess může jen naprostá lama.
hw tazatele je nejasný, "nutnost" antiviru není ničím zdůvodněná, ty mu ho platit nebudeš - naopak v každém druhém komentáři jak puboš doporučuješ lidem, aby kradli i zbytečný software. protože je "zadarmo" tak si mají kvůli tobě ten atom zahnojit zastavovačem diskových operací (tvůj ess).

normální uživatel žádný "smart security" ani jiný "internet security" nepotřebuje. (a warezákovi stejně nepomůže nic, protože je hloupý).
když se někdo nedokáže obejít bez antiviru, má ve windows ten krám, pro jeho potřeby stačí.

fór je v tom, co nikdy nepochopil tvůj bývalý mentální soukmenovec radek: antivir rozezná třeba 90.000 virů a k čemu mu to je, když zároveň hlásí falešné poplachy, nedokáže viry úspěšně odstranit, často škodí při blokování sítě a stránek v prohlížeči - a navíc jim už před 10 lety ujel vlak? že antiviristi zaspali a přehlíželi obyčejný adware/spyware v prohlížeči, který dnes dělá 80-90% nákaz a av si s ním neporadí?
antimalware přece k ničemu nepotřebuje znát 90.000 bývalých virů, když se reálně můžeš setkat tak možná s 10. toho právě využíval starý msse (dnes defender), který se zaměřil jen na aktuálně ve světě obíhající malware (ne pouze virů) a podle mé zkušenosti při reálných nákazách pomohl.
tzv. antivirové testy jsou nastavené jinak, je nutno detekovat tisíce nesmyslných vzorků (a tiše se ignoruje adware v prohlížečích), aby na výrobce av neprasklo, že léta obchodují s teplou vodou.

když o něčem víš úplné houby, nejsi povinný na to téma odpovídat.