Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber NTB - ANTIVIRUS

Ahoj, vybiram si v Datartu notebook Asus - dvoujadrovy procesor, maly. 32 gigabajtu pamet.
Nabizi mi antivirak F-secure. Myslite, ze na tenhle notas staci obyčejné free AVG? Dekuji vam moc

Nechal bych jako ochranu "antivirák" který je implantován již v OS. AVG i jiný free tě bude jen bombardovat neustále tím,co máš opravit,zrychlit,upgradovat. V podstatě to je ale snaha si zakoupit jeho plnou verzi.

Maji to u MS nejake rozbite, takze uz se to doporucovat neda.

Proč to musí být chyba MS ? To tě nenapadlo že to muže být třeba nečím jiným, jako neplatným certifikátem hry tak jako něco jiného ? ]:) Defender je možná jedna jediná z věcí co ještě jak tak v 10 asi nahodou funguje, jinak v 10 to muže být cokoliv. Tam i špatně ulozený obrázek dělá BSOD.
Není divu že od začátku roku vzrostl počet uživatelu kteří přešli z Windows 10 na linuxové jádro jako Ubuntu.

dvoujadrovy procesor, maly. 32 gigabajtu pamet.

v datartu se kupují pračky, ne notebooky. tamní neznalí podejci ti budou vážně tvrdit, že dvoujádrový atom je taky procesor a 32gb emmc je disk, na který se zázračně vleze systém, aplikace, tvoje data a ještě nové aktualizace w10.

trus jako avg nebo fsecure nemá v pc co dělat.

ale když ani nevíš typ, co to vlastně kupuješ, těžko být konkrétní.
jedna technická: antivirus je bloatware (česky: kriplware). proto se píše malými písmeny, protože má malý smysl si s ním hnojit pc.

proto radím Eset smart security a hotovo

ne každý, kdo sem přispívá, je při smyslech a dokáže zacházet s windows.

Defender a i ostatní pouze zabrání otevření některých stránek,nebo souborů. Mělo by to jako základ stačit. Jenže každý cracker a stahovač různých pochybných softů a her prostě ochranu vypne a pak ho máme tady na poradně. "to samo,já nic,ten Windows je zmetek". To dávají na vysvětlení.

Pisu o kousek vys, ze Defender je k nicemu, kdyz za viry vydava i zcela overene exace legalnich her ze Steamu jako napriklad Crysis 2. Jeste horsi ochrana nez neucinna je ta, ktera dava falesne poplachy, protoze pak uzivatel prestane verit jakemukoli antiviru (co kdyz je to jen falesny poplach).

Tak proč ho tady v desítkách vláken doporučuješ.

Zaprve otazka mela znit: Tak proč jsi ho tady v desítkách vláken doporučoval?

Odpoved: Protoze fungoval. Uz ho nedoporucuji, Microsoft i Defendera ve Win10 rozbil.

---

Ne, nicim jinym to byt nemohlo. "Crysis2Launcher.exe" neni ani podle virustotal.com vir, jen aktualizovana databaze Win Defendera ho za vir priblizne pred tydnem oznacila.

Falešné poplachy jsou od všech antivirů, přeborníci jsou AVAST a AVG, teďjsem se setkal s Kasperskym...
Defender používám nějaký ten rok a falešné poplachy mi nehlásil, jen hlásí hrozby na věcech, které dělají ne zrovna standardní činnost - čtečky hesel z browserů apod. Ale stačí to dát do výjimek a je pokoj.
Nestalo se mi, že by mi defender nějak výrazně brzdil počítač nebo vytěžoval procesor apod.

Pokud chceš zkusit něco jiného, tak Avira je zdarma, Kaspersky tuším také. Avg a Avastu bych se na Windows 10 vyhnul.

ježuro, tazatel plánuje zjevně shit z datartu, je to ehm laik, ostatně ani nedokáže opsat typ z eshopu:

dvoujadrovy procesor, maly. 32 gigabajtu pamet.

zkus si představit, co to je pravděpodobně za odpad za 6.000 - a ty mu k tomu vážně doporučuješ "Eset smart security a hotovo"?

doporučovat paušálně komukoliv placený ess může jen naprostá lama.
hw tazatele je nejasný, "nutnost" antiviru není ničím zdůvodněná, ty mu ho platit nebudeš - naopak v každém druhém komentáři jak puboš doporučuješ lidem, aby kradli i zbytečný software. protože je "zadarmo" tak si mají kvůli tobě ten atom zahnojit zastavovačem diskových operací (tvůj ess).

normální uživatel žádný "smart security" ani jiný "internet security" nepotřebuje. (a warezákovi stejně nepomůže nic, protože je hloupý).
když se někdo nedokáže obejít bez antiviru, má ve windows ten krám, pro jeho potřeby stačí.

fór je v tom, co nikdy nepochopil tvůj bývalý mentální soukmenovec radek: antivir rozezná třeba 90.000 virů a k čemu mu to je, když zároveň hlásí falešné poplachy, nedokáže viry úspěšně odstranit, často škodí při blokování sítě a stránek v prohlížeči - a navíc jim už před 10 lety ujel vlak? že antiviristi zaspali a přehlíželi obyčejný adware/spyware v prohlížeči, který dnes dělá 80-90% nákaz a av si s ním neporadí?
antimalware přece k ničemu nepotřebuje znát 90.000 bývalých virů, když se reálně můžeš setkat tak možná s 10. toho právě využíval starý msse (dnes defender), který se zaměřil jen na aktuálně ve světě obíhající malware (ne pouze virů) a podle mé zkušenosti při reálných nákazách pomohl.
tzv. antivirové testy jsou nastavené jinak, je nutno detekovat tisíce nesmyslných vzorků (a tiše se ignoruje adware v prohlížečích), aby na výrobce av neprasklo, že léta obchodují s teplou vodou.

když o něčem víš úplné houby, nejsi povinný na to téma odpovídat.