Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak v C# napsat kód aby se mi nezavřel Form2 hned po stisknutí tlačítka btnNajdi

Jak v C# napsat kód aby se mi nezavřel Form2 hned po stisknutí tlačítka btnNajdi?

// Form1
private void btnNajdiNahrad_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            OknoNajdiNahrad najitNahradit = new OknoNajdiNahrad();
            najitNahradit.ShowDialog();

            if (najitNahradit.DialogResult == DialogResult.OK)
            {
              MessageBox.Show(" Výraz nenalezen.");
           }

// Form2
private void btnNajdi_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            DialogResult = DialogResult.OK; //???????????
        }

Zmena predmetu, pôvodne: Jak v C# napsat kód aby se mi nezavřel Form2 hned po stisknutí tlačítka [b][i]btnNajdi (los)

Můžeš z toho Form2 vyvolávat událost a na Form1 ji zpracovávat.
https://docs.microsoft.com/en-us/dotnet/standard/events/

V tomhle případě bych ale ještě zvážil, jestli opravdu chceš, aby spolu komunikovaly přímo ty formuláře. Není totiž dobrý nápad míchat aplikační a prezentační logiku. Zjednodušeně řečeno není dobré všechno dávat do Formů. Lepší by bylo vytvořit si další třídy pro aplikační logiku a Formy používat opravdu jenom pro GUI.

Např.: vytvoříš si třídu (třídy) reprezentující datový model tvé aplikace. Práce s daty pak budou zajišťovány voláním metod těch tříd a nikoliv to, aby ta data měnilo přímo uživatelské rozhraní (Formy). Model pak bude zajišťovat, aby informace o změnách dat předával jiným částem aplikace (třeba jinému Formu).