Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tiché chladiče nebo ventilátory

Ahoj, potřebuju maximálně ztišit PC. Mám CPU Intel Core 2 Duo E6750 + chladič Arctic-Cooling Freezer 7 Pro, na kterém už se poroučel originál větrák, takže byl vyměněn za Arctic Spare fan - Freezer 7 Pro Rev. 2. Dalším výrazným generátorem hluku je grafika MSI N650 1GD5/OC V1.
Prosím o pomoc s výběrem nových chladičů (nebo jen ventilátorů), které budou výrazně tišší. Současná sestava zase tolik hluku neprodukuje, ale žena má nějaký sluchový problém a i tak jí to vadí, tak bych to potřeboval ztlumit na maximum.
Zkoušel jsem hledat a našel toto pro CPU: https://www.czc.cz/procesory-chladice/produkty?q-c-0-f_56600640=sIntel%20775&q-c-3-f_2025684=r10-20&q-c-2-f_2029674=s4pin%20(PWM)&q-c-1-f_1427335650=sAktivn%C3%AD. Tam se mi podle hlučnosti líbí Scythe SCNJ-5000 Ninja 5, ale ten se mi nevejde do skříně. Pak má dobrou hodnotu hlučnosti SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2, u něho mám ale o výšku taky obavu. Nevím jak udávají celkovou výšku - od desky nebo od CPU? Pokud od CPU tak se asi o 5mm nevejde.
Pro grafiku jsem našel toto: https://www.czc.cz/graficke-karty-chladice/produkty. Tam se mi nejvíc líbí pasiv Arctic Accelero S3, u kterého by se hlučnost řešit nemusela. Je taky dost velký, ale měl by se vejít.
Co by jste volili vy na základě určitě větší zkušenosti než mám já?
Předem díky za odpovědi. Jura

Tak nakonec jsem to vyřešil pomocí arctic-accelero-s3-tdp-135w-pasivni-chlazeni-nvidia-amd+dp257532 na GK a noctua-nfb9-redux1600-pwm-92-mm-sso-bearing-176-db-1600-rpm-643-m3h-4pin+dp221237 na CPU.
Na grafice jsem vyměnil originál ventilátor i s chladičem. Byl to trochu porod, protože na acceleru mají montážní destičky a šroubky ne úplně dobře vyřešené. Nakonec jsem musel sundat plast kolem pasivu (stejně je tam jen na parádu) a celé se to do skříně vešlo úplně natěsno.
Na CPU jsem nechal z původního Freezer 7 Pro pasiv a na něj, s pomocí držáku původního větráku naplikoval větrák noctua.
Nyní se z PC místo hučení ozývá jen jemné, téměř nepostřehnutelné šumění. Super.
Díky všem za rady a postřehy.