Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 10 - přístup k účtu odepřen.

V PC mám nainstalovaný OS Windows 10 Pro 64-bit. 2 uživatelské účty + admin účet. Bohužel se nemohu od včera přihlásit k jednomu svému uživatelskému účtu. Po zadání hesla održím chybovou hlášku : 1. Přihlášení služby Klient zásad skupiny se nepovedlo. Přístup odepřen, nebo 2. Přihlášení služby gpsvc se nepovedlo. Jak tedy postupovat a opravit nefunkční uživatelský účet pomocí nástroje v "regedit" prostřednictvím admin účtu. Dostupné postupy na netu jsou pro OS Win 7 a níže, nic nového pro Win 10 není k nalezení, preferuji pouze opravu registru. Děkuji za pomoc - postup který problém vyřeší odměním finančně (po dohodě e-mailem).
Zajímavý postup navrhuje ve svém článku "Oprava špatného profilu uživatele a služby" pan Kovář z časopisu CHIP (www.chip.cz) rubrika: Novinky Tipy & Triky, který navrhuje změnit hodnotu v položce "refcount" na hodnotu 0, poté uložit, zavřít a po restartu se přihlásit ke svému poškozenému profilu. Problém je v tom, že v položce "ProfileImagePath" žádný soubor s tímto označením není, tedy domnívám se, že to bude postup opět pro nižší verzi OS Windows.

Odkiaľ si nachytal svoje odborné znalosti, že sa jedná výhradne o opravu v Registroch v prípade druhého užívateľského účtu?

Ak myslíš úpravu v SAM,
https://www.wintips.org/how-to-enable-administrator-offline-in-registry-windows-10-8-7-vista/

je recipročná aj vo W10, kde sa nič zásadné vo vývoji Windows nezmenilo.

Lenže nástrojom Regedit.exe, zmenou permission (prístupových práv) v konkrétnom kľúči nastavenia nenapravíš, lebo je užívateľský účet zároveň šifrovaný systémovým súborom.

Net user administrator /active:yes
Net user administrator P@$$w0rd
https://superuser.com/questions/515175/create-admin-user-from-command-line

alebo
Netplwiz.exe

cez cmd.exe ako Správca,

Děkuji za odpověď,
netvrdím, že neexistují i jiné (jednodušší) postupy, pouze preferuji co jsem kdysi ověřil u Win 7.

Lenže nástrojom Regedit.exe, zmenou permission (prístupových práv) v konkrétnom kľúči nastavenia nenapravíš, lebo je užívateľský účet zároveň šifrovaný systémovým súborom.

Nechci měnit přístupová práva, ale opravit chybu, která mi znemožňuje vstup na uživatelský účet.
A když mi funguje admin účet i druhý uživatelský účet proč nevyužít - redegit přes admin účet.
Pouze tvrdím, že nelze použít publikované postupy:
1.https://www.itfix.cz/sluzbe-sluzba-profil-uzivatele-se-nepodarilo-prihlaseni-nelze-nacist-profil-uzivatele-navod-na-opravu/
2.https://www.chip.cz/novinky/tipy-triky/oprava-spatneho-profilu-uzivatele-a-sluzby/
pro OS Windows 10.

má smysl opravovat jen lokální účet. nepíšeš jestli je nedostupný účet ten "outlookový".

je nedostupný účet něčím cenný? nestačí z něj jen vybagrovat data? (já vím, na datech nezáleží, když na giga-tera discích žádná vlastní obvykle nejsou, přihlášení k webům jsou důležitější).

ty opravovací návody pro w7 jsou ok, windows se od té doby nezměnily, jen kdysi byly míň hnusné.

1) než začneš cokoliv opravovat, spusť nejdřív kontrolu disku. ta porucha dat/registrů nevzniká sama od sebe.
2) teprve pak některý z postupů, např:
https://blog.ijacek007.cz/Navody/nelze-nacist-profil-uzivatele-windows-vista

Děkuji za odpověď,

problém postupu pod bodem 2) je v tom, že v sekvenci HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList
žádné záložní soubory .bak ve Win 10 nenajdeme a rovněž u položky »ProfileImagePath« viz postup chip.cz nenalezneme položku položku »refcount« do které by se měla zadat dle návodu hodnota"0", https://www.itfix.cz/sluzbe-sluzba-profil-uzivatele-se-nepodarilo-prihlaseni-nelze-nacist-profil-uzivatele-navod-na-opravu/
https://www.chip.cz/novinky/tipy-triky/oprava-spatneho-profilu-uzivatele-a-sluzby/
a nelze proto tyto postupy dle mě použít. Postup s přejmenováním .bak jsem v minulosti asi 2x použil, když ještě nebyl OS Win 10.

bod č.1 se konal? žádná změna? to často bývá sw příčina. (a její hw příčinou je třeba pád windows, vypnutí za chodu)
po něm zkusit poslední bod obnovení nebo poslední funkční konfigurace či co to nabídne. žádná změna?

2) když není bak, nic se neděje. mrchosoft prostě za ty léta nepředešel mrvení uživatelských profilů, jen v té nekonečné betaverzi už zase něco posral. (ty refcount nejsou povinné)
prohlížeč událostí (protokoly windows\aplikace, systém) nic nehlásí z doby neúspěšného pokusu o přihlášení?

lusrmgr.msc

ten nepřihlásivý uživatel ještě v systému existuje?

3) když všechno selže, zkusit založit nový uživatelský profil podle toho poškozeného, to by ještě windows mohly umět.

Zdravím,

bod 1) jsem vyzkoušel - vše OK

navíc viz příloha také - vše OK

nepřihlášený uživatel - ještě existuje :-)

takže až selže vše a neobjeví se něco nového možná dojde i na tento pokus :-)
zatím si asi udělám zálohu toho nejnutnějšího - máte pravdu v tom, že většina z toho,
co člověk nasbírá je "nepotřebné internetové smetí" :-D a že jsou toho tuny, o tom žádná.

bod 4) zajímal by mě Váš názor na postup, který mi navrhnul z pan Kovář ze společnosti ITFix.cz:
watch
na videu ovšem vidím, že ta oprava je dělána v OS Win7, což mě zase znepokojuje, no až dozálohuju
tak to můžu nakonec také vyzkoušet snad si nerozvrtám nakonec i to co mi ještě funguje.

řešení nemám, jen tip:
megatera seriálů dát pryč na externí/nas disk, celý hdd pak naklonovat na nějaký jiný z šuplíku a na něm zkoušet metody obnovení.

nepřihlášený uživatel je aktivní a má vyresetované heslo?

net user odepreny_ucet
net user odepreny_ucet ""

ještě čtu celý ten dlouhý dotaz:

"refcount" na hodnotu 0, poté uložit, zavřít a po restartu se přihlásit ke svému poškozenému profilu. Problém je v tom, že v položce "ProfileImagePath" žádný soubor s tímto označením není

registry sice mají stromovou strukturu a kvůli žlutým ikonám někomu možná připomínají průzkumník, ale není tomu tak. je to spíš databáze s větvemi (klíči) a jejich položkami / proměnnými, ne soubory.
takže když tam nějaká proměnná chybí, pravým myšem ji podle citovaného návodu vytvořit.