Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Židle k PC

Zdravím,

prosím o radu, kde bych mohl v Brně/případně jihu Moravy, najít velké prodejny kancelářských židlí. Ikea se nepočítá :). Jde mi o to, že už potřebuji konečně zainvestovat do zdravého sezení. Práce za PC mě živí a chtěl bych investovat i do zdravého sezení. Na netu jsem našel nějaké lepší židle typu Therapia, ale jak v tom člověk stejně nesedí, tak neví. Vím, že už to něco stojí, ale nehledám za každou cenu nejdražší židli. Pokud je cenově dostupná a opravdu pohodlná a dobře nastavitelná, proč ne.

Pokud máte osvědčené tipy na kvalitní židli, s kterou jste spokojeni, uveďte prosím i názvy. Hledám spíš tipy od lidí s výškou kolem 186cm, jelikož jsem dlouhán a opěrka hlavy je skoro nutností :).

Díval jsem se na ty židle Therapia, a - ::) Nevím, co by na nich mělo být až tak výjimečnýho, většinu z prezentovaných vlastností máme v práci u křesel za čtvrtinu ceny...
To moje křeslo na doma, co popisuju v odkazu, mě stále tehdy asi 5 500 Kč.

Popravdě jsem z pročítání všech příspěvků a variací židlí docela v koncích, jelikož jak sám uvádíš, ceny lítají nahoru a dolů a často to nemusí odpovídat kvalitě.
Mně jde o to si klidně i něco víc připlatit, ale nestojím o variantu, která je o 10-15% lepší, ale stojí např.o 7000+ Kč více. Výběr vhodné židle "na delší časy" řeším už poměrně dlouho, a proto jsem se sem obrátil na nějaké konkrétní doporučení stylem "zajdi tam a tam, mají super výběr a kvalita odpovídá ceně".

Židle/křeslo k PC se nekupuje každej půlrok, takže na relevantní údaje o vhodných obchodech moc nespoléhej.
Jak už jsem psal - já jsem to svý křeslo koupil už před skoro 15 lety v jednom místním obchodu s nábytkem, nijak velkém, měli od toho křesla jen jeden kus. Měl jsem vytipováno projít několik obchodů v okolí, tohle byl shodou okolností první navštívený. A protože mi křeslo dosud zcela vyhovuje a je stále plně funkční, nemám potřebu chodit po prodejnách nábytku a zkoumat nabídku křesel. Takže logicky nevím nic z informací, co požaduješ. Prostě si vytipuj pár prodejen v okolí a objeď je, křesla si vyzkoušej a uvidíš. Buď si někde něco vybereš, nebo si okruh prodejen rozšíříš.

Edit: Ještě se můžeš kouknout na Heureku, ale můžes se Ti stát jako mně, že narazíš na křeslo od nějakýho místního výrobce, který nikde na internetu nenajdeš a přesto s ním budeš naprosto spokojenej.