Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Web Station Synology

Ahoj,
mám NASku Synology (s interní IP 192.168.1.10), kterou využívám kromě jiného jako mail server, web server..
Rád bych se na jeden webík (pro příklad phpbb) chtěl dostat přes adresu forum.domena.cz místo domena.cz/phpbb
Na routeru mám samozřejmě port forwarding 80ky na NASku.. ale určitě je potřeba něco zkonfigurovat na straně té NAS, potažmo ještě něco dalšího na mém Asus routeru .. (krom forwardu 80ky?)

A/CNAME record na doméně mám zkonfigurovaný, forum.domena.cz mi odpovídá na korektní IP adresu.

V těchle webových věcech, virtual directories atd.. plavu, budu rád za nakopnutí

No.. to pomohlo.. (aspon to, ze to smeruje pomoci virtual directory do spravnyho adresare).
Nicméně, pokud se připojim takto, tak phpbb i phpmyadmin rvou o chybejicim pluginu mysqli (pokud se pripojim standardne pres ip/nazev, tak bez problemu).

Ale to uz bude nejspis vec nastaveni php.ini a podobnych konfiguraku..

mysqli_connect function does not exist, is mysqli extension installed? []
nebo .. (po zapnuti extensions)

SQL ERROR [ mysqli ]
Connection refused [2002]

No, hlavně že se při konfiguraci instalovala MariaDB a ne MySQL

Web server
nginx/1.13.3
Database client version: libmysql - mysqlnd 5.0.11-dev - 20120503 -
PHP extension: mysqli curl mbstring
PHP version: 5.6.36

Musíš to nejprve rozjet, aby to jelo správně na lokále přes jméno. Tím odchytáš všechna nastavení, kde bys měl IP.
Pak můžeš správně nastavit port forwarding a mělo by ti to fungovat zvenku.

Na routeru musíš nastavit jiný servisní port - port, na kterém běži rozhraní routeru. To je standardně na http a https, takže přesměrování ti nepomůže, dostal by ses na router.

Lokálně to skoro jede
Přes IP/<web> (phpbb, phpMyAdmin) neni vůbec žádnej problém.

Přes <web>.domena.cz už chodí alespoň phpMyAdmin (který také řval, že neměl mysqli) => fixnuto zapnutím extension a rebootem NASky.

phpbb zatím dál nechodí.. (nechodí přes adresu forum.domena.cz) .. přes ip/phpbb šlape bez problémů

Nejdřív byla hláška, že nemůže nalézt mysqli - to se opravilo zapnutím výše uvedené extension.

Teď pro změnu
SQL ERROR [ mysqli ]
Connection refused [2002]
An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

v nastasvení web/phpbb/config.php je toto:
dbms = 'phpbb\\db\\driver\\mysqli';
$dbhost = '127.0.0.1';
$dbport = '/run/mysqld/mysqld10.sock';

Ať je to jak je to, je prostě zajímavý, že to háže chyby jen pokud se jde přes ten virtual directory ... při přístupu přes IP/website to nikdy žádnou chybu nehodilo.