Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PDF X-Change Editor 7 Plus, tvorba formulářů

https://www.pdfxchange.cz/produkty/pdf-xchange-editor-plus
Používáte někdo tento sw pro úpravu či vytváření *pdf formulářů?

Stáhl jsem si demo, trochu si v tom hraju a zasekl jsem se u rozevíracího seznamu. Nepřišel jsem na to, zda je to pouze kosmetická funkce, tedy výběr dříve definovaného textu do připraveného políčka - nebo zda lze na základě vybraných možností provádět další úpravy, např. vyplňovat automaticky další pole formuláře.

Např. budu mít rozevírací (a následně netisknutelný!) seznam s lidmi (Novák, Procházka, Zeman), vyberu třeba položku/řádek Procházka a automaticky se mi podle někde předem uvedených hodnot/seznamu vyplní jiné kolonky, třeba jméno, ulice, město, konkrétně v kolonce 1 "Franta Procházka", ve 2 "Národní 16" a ve 3 "Pardubice". V Excelu to dokážu.

Jde tohle v pdf vůbec zabezpečit? Dokáže to třeba Adobe Acrobat?

Pokud tu je znalec PDF X-Change Editoru, rozepsal bych se více..

Díky

Tak mi ze supportu napsali, že to jde (sice za pomocí JavaScriptu, ale to neva...), vyzkoušel jsem si to. Sice ne přesně tak, jak jsem psal v dotazu, ale to je jedno, funkčnost je obdobná. S rozevíracího seznamu vyberu jednu volbu, tedy dle výše uvedeného příkladu "Franta Procházka", a na dalších svázaných řádcích se mi automaticky objeví ulice, číslo baráku a město.

Značím vyřešeno. A moje přetrhání vazeb s Adobe (po Affinity aplikacích) dál úspěšně pokračuje ;-)