Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnova systému Windows 7

Zdravím měl bych dotaz.Mám notebook hp620 s windows7 x84.Po instalaci aktualizace mi přestal fungovat os a nedostanu se ani do nouzového režimu a přeinstalace se mi nechce dělat to bych přišel o veškeré data.Tak mě napadlo,že už jsem tam měl jednou Windows 10,ale nefungovali mi nějaké programy tak jsem to vrátil zpět na Windows 7.Na padlo me,že kdybych udělal preinstalaci na Windows 10 jestli pak zůstane nastavení a data z Windows 7 . Děkuji jestli se někdo ozve

1) Pokud si pamatuji, lze to řešit elegantněji přeinstalací W7, data a vše zůstane zachováno. Už jsem to roky nedělal, ale pamatuji se, že v jisté fázi instalátor oznámí, že našel stávající instalaci a pak teprve se zvolí přeinstalace.
Hledej na Googlu windows 7 reinstallation keeps data. Jistě to najdeš i v češtině.

2) Data lze zachránit nabootováním z nějakého servisního CD (linuxu) a přesunout na flešku apod.

3) Asi by stačilo nabootovat z instalačního CD a zvolit obnovu do bodu před instalací updatu.