Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PowerISO - problém s vytvořením ISO obrazu z DVD v mechanice

Ahoj, mám na jednom počítači v mechanice DVD s programem, který funguje víceméně jako PowerPoint viewer a potřebuji si z toho DVD vyextrahovat obraz ve formátu .iso abych si ho mohl spustit ve virtuální mechanice na jiném počítači, který ale fyzickou mechaniku nemá.
Když ale v programu PowerISO zvolím "Vytvořit obraz CD/DVD-ROM" a nastavím jej, vyskočí mi chybová hláška "E:\ přístup byl odepřen" (viz obrázek). Co s tím?
Jsem na Win10, jediný uživatel-administrátor se všemi právy. Program jsem zkoušel pustit i jako správce ale se stejným výsledkem.
Děkuji za rady.

Spoušti se "autorun.inf" souborem, právě si nejsem jistý, jestli po takové extrakci bude vše fungovat, jak má.. Mám slabší ntb a celá extrakce z mechaniky je otázka x hodin, takže bych radši věděl předem, jestli bude výsledek fungovat správně.
Nejde mi do hlavy, že nelze vytvořit ten .iso obraz, je to prezentace z roku 2001, není v nejhorším případě nějaká možnost, jak "protikopírovací" ochranu obejít nebo alespoň zjistit, jestli tam nějaká je?

Mno, pokud to nakopírovat půjde, uložíš celou strukturu disku na flešku (resp. nejdřív na datový disk, pak na flešku). Čas zálohy bude stejný (či kratší), jak kdybys dělal ISO. Předpokládám, že máš pošetile povolený autorun v OS, takže při vložení flešky se onen podivuhodný soft spustí stejně, jak z DVD.

Nevermind, já jsem chtěl .iso.. jen protože to zrovna neumím, tak řeknu, že to nejde a udělám to naprasáka aby to na půlce budoucích použití nefungovalo.. to mi nepřijde jako ideální řešení.

Každopádně jsem vyřešil instalací CDBurnerXP, kde šel obraz ISO již vytvořit bez problémů.