Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové pc do 30 000 Kč s monitorem

Dobrý den,
chtěla bych pro syna 14 let k Vánocům stolní pc a protože tomu absolutně nerozumím, prosím o pomoc Vás. Můžete mi prosím navrhnout sestavu, kterou bych si nechala složit v czc nebo někde jinde? Licenci na windows 10 si koupím z aukra. Děkuji moc za Vaše rady
Dostala jsem tento návrh, je to v pořádku? https://www.czc.cz/233925,198449,241828,221757,192736,235428,200384,230175,222548,247331/kody

Tak to zapomeň. Nevím, kolik jsi v životě skládal počítačů, ale rozdíl je někde i 8 stupňů. Samozřejmě záleží i na tom, kolik jí naneseš.
Taková Coollaboratory Liquid Pro udělá rozdíl i 12 stupňů, ale hrozně špatně se nanáší, proto pořád zůstávám u osvědčené MX-2 ikdyž mám pocit, že šla poslední dobou její kvalita dolů. Každopádně i ta nejlevnější je lepší, než ta žvýkačka přilepená na chladič.

Nesmysl. Pasta rozhodně není ten element,který dokáže takhle snížit teplotu. Pasta se nanáší v tloušťce mikronů na vyplnění velmi drobných nerovností. Za ideálních podmínek,když je plocha chladiče i procesoru naprosto rovná (lapovaná) ,pastu netřeba. Nezaměňovat nanášení pasty s namazáním chleba sádlem.

A- Tak tam jde i o usnadneni « thermalniho » prenosu mezi hlavou chladice [CHet] a vyplni mikro vzduchovych bublin (z uvedencyh nerovnosti na heat_spreaderu -- IHS) kde [cooper-heatsing|CPU_Heatsprender] nejde vyrobit 100% rovny, proto je potreba vyplnit ty uvedené « bubliny » nebo uvedené nerovnosti.
.
#Osobne bych doporucil spis pro CPU « sedou » jak « bilou » a tipnout (jak maly hrasek, nebo velmi jemného krizku) jen do prostred, oproti "bilé" které se zpravidla rozetira.
*Znacek je hodne, rozdil dela zpravidla jen % obsahu metalu - oxyde , zinek etc. Zbytek je jenom silicon.
.
# Stupne zalezi na vice faktorech, ale pri beznych [TDP] je rozdil okolo 5-8C°. Vysi teploty dela spise nepresné nasazeni COL_hlavy, nebo zavirka push-pin u AMD, ale jsou to spis vyjimky.
Ilustracni obrazek :
[83916-cooper-heatsing-jpg]

Jo. Na [65W] CPU dosazovat jeste skoro 20-30dB chladic, mi IMHO prijde zbytecnost. Na ty samé [TDP] jako predeslé "Intel@i3" na které stacil obycejny pribaleny "Intel Komar Bzucak".
Na tech prilozenych jsem zkousel i mensi Overclocking, teploty drzeli jen mozna s vysim V-Sync (65-70C°) to slo trochu vic slyset. Tak neni to "PRISM" to je pravda, ale bez OC je zcela dostacujici, v klidu se drzel okolo 35C° max.
*Navic je to neco co si muze vdyz dokoupit, ted ma jeden chladic zadarmo.

Sestavu jsem neskládala sama, navrhli mi ji na jedné pc poradně. Chtěla jsem jen vědět, jestli je v pořádku a nic tam nechybí jelikož tomu nerozumím. Dám ji složit do czc. Vím že skladem nejsou paměti, GK, SSD, zdroj. Když to objednám a skladem to dlouho nebude, dá se to pak nahradit co budou skladem? Jinak Vám moc děkuji za ochotu a Váš čas

Skoro ideál,ale konec nezvládáš. Pokud nebude tebou vybrané,tak jim nedávej volnou ruku!!!! Nastrkají tam neprodejné díly a z kvalitní sestavy bude šunt. Trvej na zadaných komponentech,popřípadě je sháněj jinde,je hafo PC prodejen. (Alza,AlfaComp,Mironet ... ) S licencemi z Aukra tu byly posané případy,že se jedná o provalené licence,tak pozor. Mít jen key bůhví od jaké verze a potom stáhnout nejnovější verzi z MS nemusí zafungovat. U desítek obvzlášť.

Tak jsem objednala a uvidím, jestli aspoň do konce listopadu naskladní. Volnou ruku jim určitě nedám, chci tam mít to, co je objednáno. Pokud nenaskladní, poprosím Vás pak ještě o sestavení chybějících komponent. Kabel v balení je. Ještě jedna otázka. Router máme v přízemí a syn má pokoj v prvním patře, kde je signál nic moc. Nyní hraje na notebooku a ten wifi má. Jak zesílit signál bez použití kabelu? Do zásuvky jsem mu koupila opakovač signálu a je to trochu znát ale nejsem si jistá, jestli to na stolní pc bude stačit. Děkuji moc