Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Písmena jednotek A: a B:

Čau,
vadí něčemu když použiji tyhle písmena k SSD a DVD mechanice? Právě nevím proč přesně je systém ignoruje a všechno háže až na další písmena, akorát vím, že byli rezervovaný pro disketové mechaniky, ale u moderního PC a OS? a kdybych někdy připojil USB disketovku tak se zachová jak?
Díky za odpovědi

Vadí to starším matlabům, které jsou registrované na sériové číslo prvního pevného disku, kterým je C: a když se najednou nějaký, objeví v abecedě dřív, hned je "license error", disketovka nevadí, ale flešky jo. Dost možná fungují tímto způsobem i jiné programy. Novější matlaby jsou licencované na mac adresu síťovky, tam tohle nehrozí.
DVD/BD jsem jako A nebo B nezkoušel, ale nevidím důvod, proč by to nefungovalo, navíc licenci matlabu to nenabourá (neni to fixed). Dlouho jsem měl zažité Q, asi před rokem po výměně mechanik se nějak přiřadilo D a W a nějak jsem zatím neměl potřebu to měnit, Q jsem vrátil síťovému disku.
USB disketovka obsadí první volné písmeno (stejně jako to dělaji flešky, ale s tím, že začína od A), pokud ji neřeknete jinak. Protože na A a B mám paměťové karty SD a microSD, a dál mám disky, je to u mě něco mezi Q a Y podle toho kolik síťových disků je nebo neni k dispozici.