Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmena hostname (mikrotik dhcp server)

Mikrotik v DHCP server - Leases mi hlasi sice mozno spravne, ale blbe nazvy, napr vsetky android telefony namiesto jeho nastaveneho mena sa hlasia "android-"a nejaky 10 ci 12 znakovy retazec. TV samsung sa hlasi ako "localhost" a tlaciaren pre istotu nema hostname vobec. Skusil som zmenu cez DHCP Options, kod 12, ale ziadna zmena sa neprejavila. Mam niekde chybu, alebo je chyba inde? Nasiel som informaciu, ze zariadenie musi o to poziadat . . . . ak je to tak, tak potom je to jasne, ak nepoziada, ziaden nazov sa nezmeni, je to naozaj tak? Nejaky napad, ako zmenit hostname?

To by tak malo byt, aj to je logicke, ale neda sa to cez DHCP options ? bootp-dhcp-parameters.xhtml Ak to nastavim, tak pri prideleni IP si nastavi aj hostname podla Options. Mohlo by to tak fungovat . . . .

Host Name Option

This option specifies the name of the client. The name may or may
not be qualified with the local domain name (see section 3.17 for the
preferred way to retrieve the domain name). See RFC 1035 for
character set restrictions.

The code for this option is 12, and its minimum length is 1.

Jasne, takze tak ako som sa docital a pisal na zaciatku "Nasiel som informaciu, ze zariadenie musi o to poziadat . . . . ak je to tak, tak potom je to jasne, ak nepoziada, ziaden nazov sa nezmeni"

Je nejaka ina moznost zmeny hostname? Lebo tv to ma asi natvrdo niekde zadratovane a androidy asi tak isto . . .

Bojím se, že DHCP option ti nepomůže. Aby to fungovalo, musel by to klient akceptovat.
Osobně to řeším tak, že nechám známým klientům v Mikrotiku na DHCP přidělovat statické adresy a do komentáře si udělám popis, o co jde. U těch podstatných věcí (přistupovaných zvenku) stejně potřebuješ statické adresy, abys mohl nastavit přesměrování portů případně pokud přistupuješ přes VPN, abys nemusel zjišťovat, jakou mají aktuálně adresu.