Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - seznam různých hodnot

Zdravím,

v buňkách D5:AH5 (a dále pak v každém jedenáctém řádku - D16:AH16, atd. až do řádku 544) mám různé hodnoty "střediska" (mohou se i opakovat). Potřeboval bych na jiný list vypsat seznam použitých středisek bez duplicit. Nějaký návrh na makro? Zkouším to pomocí vzorců, ale je to extrémně zdlouhavé.

Děkuji za rady

Umiestni nasledujúci kód do štandardného modulu.
Makro spúšťaj na hárku, kde máš "zdroj" ( t.j. údaje v stĺpcoch D - AH, riadkoch 5 - 544)

Sub SumStredisk()

    Application.ScreenUpdating = False
    Application.DisplayAlerts = False
    On Error Resume Next

    NazZdroja = ActiveSheet.Name
    Sheets("Střediska").Delete
    Sheets.Add
    ActiveSheet.Name = "Střediska"
    Sheets("Střediska").Cells(1, 1) = "Seznam středisk"

    k = 2
    For i = 5 To 544 Step 11
        For j = 4 To 34
            If Sheets(NazZdroja).Cells(i, j) = "" Then GoTo dalej
            Sheets("Střediska").Cells(k, 1) = Sheets(NazZdroja).Cells(i, j)
            k = k + 1
dalej:
        Next j
    Next i

    With Sheets("Střediska").Columns("A:A")
        .RemoveDuplicates Columns:=1, Header:=xlYes
        .EntireColumn.AutoFit
        .Range("A1").Select
    End With

    MsgBox "Počet středisk: " & Sheets("Střediska").Range("A" & Sheets("Střediska").Rows.Count).End(xlUp).Row - 1, vbInformation, "Zpracování ukončené"

End Sub

Pozor, opätovným spustením sa "sumarizujúci" hárok maže a vytvára sa nanovo!
Ukážka priložená...

Teda smekám klobouk a gratuluji k plně funkční křišťálové kouli. :-)
Z toho popisu mám různé hodnoty "střediska" sem tak nějak nepobral co to má být za hodnoty, případně kde jsou umístěné.
Ani na dotaz co napsal L-Core nebylo zcela zodpovězeno. Já to pobral tak, že co řádek to jedno středisko + další balast ve sloupcích.

PS: když už máš ty věstecký schopnosti, nevíš kde mám klíčky od auta? :-D