Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaseky pc

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak mám zjistit z jakého důvodu mi padají fps při hrání her. Vyčistil jsem pc od prachu, přeinstaloval jsem windows do továrního nastavení přitom jsem smazal všechny data co jsem měl na discích, ale stejně to nepomohlo. Mám windows 10 64 bit, nvidia geforce gtx 980, intel i7-6700 3.4 ghz, 16 giga ram ddr4 2133 mhz, ssd disk crucial

když to dělá tak často, teoreticky mít zároveň puštěný ms process explorer a dívat se, jestli těch co 20s něco nadměrně žere výkon procesoru.
hry vůbec nehraju, netuším jak fungují, takže jestli se používá full-screen režim, je to stejně k ničemu.

dalším zajímavým sledovátkem může být ms tcpview: jestli při tom lagu pravidelně neleze nějaký proces na síť = vir nebo spyware nebo aktivátor nebo jiný parazit -> zabít.