Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podpora Windows 7?

Ahoj,
prosím Vás nevíte jak to bude s podporou obecně jestli jakmile skonči podpora od microsoftu tak jestli tím pádem se už přestanou vyrábět i programy a hry pro 7čky?
Mám 10tky ale nemůžu si na ně zaboha zvyknout je to tak na půl windows a na půl android. A jestli je to vůbec dobrej nápad být na 7 když jsem ted stavěl nový PC
i7 7820x
MSI x299 Raider
GTX 1070 Ti

Mám na novým HW viz nick W7 a vše šlape v pohodě ca rok akorát složitější instalace,konec podpory 2020 jenže už se hlásá že za prachy bude pro firmy podpora další tři roky takže to půjde určitě i dál nějak udělat.Hry ti pofachaj pořád starší i nový krom exkluzivek po DX12,ty nejnovější je otázka jestli pojedou pod W7 jenže jestli ne tak přijdou vývojáři o balík prachů za nový tituly dost lidí ty vypatlaný 10 nechce a otázka jestli je tam koupí kvůli pár hrám co nepojedou pod W7.W10 nechci taky ani zadarmo s W7 spokojenost a zbytečný to řešit teď co bude,Linux na hry není dobrá volba...

SW se vyrábí prakticky vždy pro verze Windows XP,7,8,8.1,10 v 99% případů to tak najdeš na každé krabici. Pokud si nedáš u desítek dlaždice na plochu,tak ani moc nepoznáš rozdíl mezi 7 a 10. Jinak to už do budoucna nebude.

Ještě i dnes se dělají programy, co dnes podporují XP. Tak nemusíš mít obavu, že vše skončí dnem, kdy končí podpora ze strany výrobce OS.

Pokud hraješ hry online, pak můžeš mít problém díky tomu, že už Win 7 nebude mít podporu. Podotýkám, že je nesmysl si myslet, že ti to hrát nebude, ale pro bezpečnost Win 7. No řekl bych to asi tak, že bez podpory OS bych nešel do internetového bankovnictví.

Ještě daší věc - je fůra lidí, co chodí na net stále s nepodporovanými XP!!!

Jestli hraješ hry, které nejsou online, pak jsi za vodou, protože tebou milované Win 7 si můžeš nainstalovat třeba virtuálně - a do toho pak tu offline hru. Ono je variant více, jak problém řešit u offline. Si vem - budeš mít dualboot - tedy vedle Win 7 položeny Win 10. A s těmi Win 7 zakázány přístup na net, a s Win 10, co na net mohou, pak chodit na zminovaný internetbanking.

Nebo nemusíš mít vůbec Win 10 a na net chodit s jiným OS - naštěstí je variant více. Jde jen o to vědět, oč ti ve skutečnosti jde. 8-)

Tak zas nesmis se na to divat tak katastroficky, az na [UWP] programy a hry na [DX12], hry Microsoft Store budou zpravidla fungovat i na Windows 7.
# To ze skonci podporu OS jeste neni tak definitivni, spoustu dnesniho SW rozjedes i na XP ;-)

A jestli je to vůbec dobrej nápad být na 7 když jsem ted stavěl nový PC

To zalezi o [HW] podpore, kdybys mel mozna RTX@20xx tak by jsi nemohl nektré technologie pouzit (jako DirectX Raytracing, ktery bude, je exlusivne jen v novém Build Windows 10), ale jinak to zas takovy problém neni.
#Jestli ti ty hry jedou ted, pojedou i potom ;-)

jde mi o to hlavně jestli dokáže Win 7 naplno využít můj PC?

Pojede!
- Ne vylozene i7@78xx, ale celkove chipset x299 jsem pod operacnim systémem Windows 7 Pro/x64 zkousel (benchmark), tak jak jako GTX@1070TI, muze se ti zarucit ze o zadny vykon neprijdes.
# Uz v zakladni verzi sedmicky podporuji i 32Cores. Jedniné co nebude moct pouzit je [DX12] nebo nekteré funkce Windows 10, ale o vykon nedojdes, nebo nebude snejak omezen.. Jen bude smuset rucne nainstalovat Chipset typu : {10.1xx}, driver pro 3.x porty, nic neobvyklého.

.. jde mi o to hlavně jestli dokáže Win 7 naplno využít můj PC ... tak to by neměl,samotný Windows by měl využít naprosté minimum výkonu a pamětí PC. Výkon budeš potřebovat na programy a v podstatě na SW. Pokud by vše vzal OS,tak to by nebylo dobře.

jde mi o to hlavně jestli dokáže Win 7 naplno využít můj PC?

Využiť ho dokáže, ALE faktom je, že Windows 7 je už proste starý systém a na nové počítače nepatrí. Sám Microsoft to povedal (vraj odporúčajú min. Windows 8.1).

Ja už druhý rok používam W10 a tiež som si naň nemohol ani za "boha" zvyknúť (zo začiatku). No teraz ked som po dlhšom čase zapol starý ntb s W7 tak som si zase nemohol zvyknúť na to "rozhranie" W7. Hrôza...

Jasně, že nějaké existujou :)

Ale já se s takovou nesetkal. Že si nezahraju nějaké primárně konzolové hry (milostivě Microsoftem puštěné i na W10), mi nijak nevadí. Takové hry nevyhledávám a nezajímám se o ně. FEZ na PC už vyšel, REZ taky (ale za tu cenu ho zatím určitě pořizovat nebudu), jiné mě nezajímají. Uvidíme, zda bude na PC RDR 2… pokud bude v češtině, dám ji třeba časem šanci.

DirectX12 jsou pouze a jenom na Windows 10. Jiste dnes je opravdu malo her, ktere se bez DX12 neobejdou a vzhledem k delce vyvoje her bylo DX12 obvykle dodelavane na DX11 a proto lze s nizsim DirectX hry spustit i na Windows 7, ale jak dlouho bude tento stav trvat? Proto je proste nesmysl na Windows 10 s novym PC neprejit.

Moje komentare jsou v tomto ohledu zcela nezaujate, mame doma PC s Win10 a PC s Win7, ale sam byvam nejvic na Win7. Hry co hraju ja vic opravdu nepotrebuji, nicmene vim, ze vzhledem ke hram je Win10 nevyhnutelne a novy pocitac bych uz stavel jen na nich. Linux je super, ale na AAA hry to proste neni.

---

Od Rockstar jsem hral jedinnou Max Payne 3 a ac me dojmy prezentovane na herni poradne byly spis pozitivni, mozna i diky tomu, ze zaroven jsem hral Crysis 2, ktere mi proste nesedlo, s odstupem casu jsem dospel k nazoru, ze Rockstar skrtam a zadnou hru uz od nich hrat nebudu. V podstate jsem si uvedomil o kolik byly puvodni hry od Remedy Max Payne a Max Payne 2 lepsi a na Rockstar jsem zanevrel. Z RDR2 jsem videl znacnou cast gameplaye a vim, ze tohle ten az kinofilmovy styl je neco, co urcite nechci vyhledavat a jen by mi to pripominalo zklamani z Maxe Payna 3. Tudiz jen at si Rockstar necha RDR2 pouze pro konzole. :-)

Proto je proste nesmysl na Windows 10 s novym PC neprejit.

To ano pokud ho kupuješ za plnou palbu současně s novým HW,jenže za dvě kila z Aukra nebo ten kdo ho už má to taky takovej smysl nemá kupovat W10 teď když pojede ještě pár let,otázka kolik lidí ho koupí jenom kvůli pár exkluzivkám jenom,v budoucnu to možná nevyhnutelný bude nebo bude Vukán místo vypatlanýho naschválu od MS DX12 a mizernýho OS co nechutně vnucovali od samého začátku...Jsou lidi co jsou s W10 spokojený smířený,za mě to je mizernej OS se kterým naštěstí přijdu do styku jenom v jiných kompech když tam něco musím dělat...

Jinak ohledně her za mě si raději zahraju starší hry opakovaně než ty nový "pecky" kde je akorát vyšperkovaná grafárna,ty mě stačí jednou a nikdy více nebo si je i odpustím po přečtení recenzí.Takže otázka jestli bude někdy důvod měnit jenom kvůli pár hrám OS nebo ne,si těch pár her můžu odbouchat na konzoly u někoho.Otázka taky kolik vývojářú bude dělat hry jenom pod DX12 a že pod DX11 nepojedou,jsou v tom velký prachy aby odstoupili od DX11 do dvou let třeba když W7 má pořád v oblibě víc uživatelů,W10 je akorát vnucenej OS nic víc kde nikomu u ntb třeba nic jinýho ani nezbyde ho tam mít když kupuje novej...:-)

Tak PC technologie uz par let sledujes, takze jiste vis, ze tu byly DX9 na XP, ktere melo maximum uzivatelu a pak DX10 pouze na Vistach a pozdeji vyssich OS. A co se stalo, taky se samozrejme casem na DX10 preslo a to presto, ze XP melo porad hodne hodne lidi.
S DX12 to nebude jine. Ono je mozne, ze ti mensi vyvojari jeste chvili na DX11 vydrzi. Velke hry na DX12 prejdou driv, prijdou nove konzole, nove grafiky a historie se zopakuje. Ze by uspel Vulkan, no pral bych si to, ale zatim tomu nenasvedcuje vubec nic.
Pokud nekdo ma Windows 7 krabicovku, tak jiste se na ni da jeste chvili vydrzet i na novem kompu, sice nemusi jit vsechny funkce, ale rozbehnout by to jit melo. Pokud uzivatel planuje nove PC s Windows tak jednoznacne Win10. Cokoli jineho je uz v tuhle chvili do herniho PC vyhazovani penez.

Však si nahoď dualboot na logicky rozdelený pevný disk W7x64 + W10x64 bit.
(Je to lepšie riešenie ako virtuálka. Po reštarte PC máš každý OS vždy na primárnom oddiele ozn. pod písmenom C:\, druhý systém iba tíško spí a sní).

-------------------------------------------------

W10 si môžeš preskinovať na nerozoznanie od W7, ba ešte krajšie s Aero, priehľadnými oknami, napríklad týmto xindlom:

https://www.stardock.com/products/windowblinds/

Crack, link na zipku ti na WindowsBlinns od Stardock nedám, ostražitý Karel by ma vodcať hnal.