Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i7 vs Xeon pro grafiku.

Uvažuji o nové sestavě, která by byla výkonově v horních patrech, ale neměla by finančně zruinovat. Prostě rozumný poměr cena/výkon ;-)
Na mnoha místech se probírá vhodnost a lepší funkčnost sw náročného na výkon procesoru, hlavně pro grafiku.
Velký rozdíl je i v zaměření na práci ve 2D nebo 3D, kvalitě ovladačů. A to ještě rozděleno na vektorovou nebo bitmapovou grafiku (Coreldraw/Photoshop a podobné).
Vím, že neexistuje obecný recept, zajímalo by mne ale, jakou má kdo praktickou zkušenost s použitím procesorů v názvu. Jestli jeden nebo druhý typ. Xeon je primárně vhodnější do serverů, i5/i7 pro stanice. Samozřejmě, lepší parametry=vyšší výkon v tomto případě.
Má k tomu někdo postřeh, nebo radu na co se podívat?
díky za příspěvky
Petr

jestli se mohu vrátit ještě k výše opěvovaným Supermicro stanicím, opravdu nevychází nějak levně v té konfiguraci, která by mohla být ok-xeon w2123 3,6ghz/grafika quadro PNY P1000 4gb/ram samsung ddr4 32gb/ssd samsung 240gb+seagate hdd 1000gb. Ani nevím, jaký je tam mb... Dal jsem to spočítat a jsme nad 50t. Tato částka v dnešní době je podle mého názoru dost luxusní. iMac Pro stojí sice i 3x tolik, ale to je už jiná liga. Dá se k tomu něco dodat?
....zajímaly be mne spíš ty "nejlepší zkušenosti", které jsou pro mne důležitější - praktické použití, hw problémy, podpora, atd. Jednoduše příjemná práce, která se nestane noční můrou kvůli technickým zádrhelům.