Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i7 vs Xeon pro grafiku.

Uvažuji o nové sestavě, která by byla výkonově v horních patrech, ale neměla by finančně zruinovat. Prostě rozumný poměr cena/výkon ;-)
Na mnoha místech se probírá vhodnost a lepší funkčnost sw náročného na výkon procesoru, hlavně pro grafiku.
Velký rozdíl je i v zaměření na práci ve 2D nebo 3D, kvalitě ovladačů. A to ještě rozděleno na vektorovou nebo bitmapovou grafiku (Coreldraw/Photoshop a podobné).
Vím, že neexistuje obecný recept, zajímalo by mne ale, jakou má kdo praktickou zkušenost s použitím procesorů v názvu. Jestli jeden nebo druhý typ. Xeon je primárně vhodnější do serverů, i5/i7 pro stanice. Samozřejmě, lepší parametry=vyšší výkon v tomto případě.
Má k tomu někdo postřeh, nebo radu na co se podívat?
díky za příspěvky
Petr

Nemam nic proti, ale myslis ze za sestavu na QuadCore (4C/4Th) z roku 2014/2015, pomale ECC pameti (ale zase filtruji chyby, tak pro proc né) stoji za to zaplatit 35 000?
* To uz bych radeji osadil, kdyby melo jit o strasi zaklad alespon i7@7700 (4C/8TH, mensi spotreba, lepsi vykon, x4Thread navic jak Xeon), uz i 6700 pje na tom lépe.

jestli se mohu vrátit ještě k výše opěvovaným Supermicro stanicím, opravdu nevychází nějak levně v té konfiguraci, která by mohla být ok-xeon w2123 3,6ghz/grafika quadro PNY P1000 4gb/ram samsung ddr4 32gb/ssd samsung 240gb+seagate hdd 1000gb. Ani nevím, jaký je tam mb... Dal jsem to spočítat a jsme nad 50t. Tato částka v dnešní době je podle mého názoru dost luxusní. iMac Pro stojí sice i 3x tolik, ale to je už jiná liga. Dá se k tomu něco dodat?
....zajímaly be mne spíš ty "nejlepší zkušenosti", které jsou pro mne důležitější - praktické použití, hw problémy, podpora, atd. Jednoduše příjemná práce, která se nestane noční můrou kvůli technickým zádrhelům.

Vsechno se resi podle vykonu, ne podle nazvu, to je nesmysl. A krome vykonu se zamer i na otazku ceny, obvykle cim drazsi procesor, tim vykonejsi, ale uplne to neplati, protoze nektere procesory od AMD maji vyssi vykon nez procesory od Intelu, ktere jsou pritom drazsi.

výkon nieje všetko,väčšina profi softwaru je optimalizovaná pre intel a na bežných desktop amd procesoroch to nebeží optimálne,výnimkou sú amd opteron,ktoré dnes zatial nemajú modernú adekvátnu náhradu,amd zatial všetko smeruje na výkonné herné procesory pre bežného smrtelníka......

Neni uplne pravda, tohle platilo snad jeste pred rokem, ale na uspesny Zen hodne firmy reaguji a podporu pro nove procesory od AMD uz v tech softech dost casto dodelali. ThreadRipper je vyslovene ucen pro profi segment a je dobrou nahradou Opteronu.

• Zalezi, ja jsem ji zakoupil (Intel Optane 32Go, M.2 PCIe) a nemohu si stezovat (s prehledem staci 16Gb dle *zamereni*). V celku mi to usetrilo hodne penez za UP mych predeslych HDDs.
POZOR : :x: Né vsechny zakladni desky jsou s touto technologii kompatibilni.

*zamereni*
• Zpravidla mas dve moznosti co s [OPTANE] muzes delat :
1) Spustet na nich urcity SW ktery je exlusivne zalozen na rychlosti uloziste. Zparvidla pro profesionaly.
2) Pouzit OPTANE jak caché, jako vyrovnavaci pamet pro dosavadni HDDs.
# Osobne jsem OPTANE zakoupil pro moznost cislo 2 (na misto RAID 0/strip) pro zrychleni mych dosvadancih 4T@HDD kde pracuji z velkymi soubory. Rychlost jde poznat uz i pomoci pouhého oka. Co trvalo 1minutu je ted zpracovano za 35s (v bodech jsem nekde na urovni klasického SSD, na kolik te vyjde 4T SSD ? ;-) ).
Jestli preferujes jednodussi prirovnani, tak budes mit z dosavadnoho disku HDD takovy lepsi [SSHD] nové generace :-)

*Koupit OPTANE ANO nebo NE* ?
• V prvé rade bych ho doporucil v pripade, ze mas 2x port M.2, kde bych preferoval ten jeden port na klasicky NVMe M.2 pro OS na misto OPTANE.
• V pripade ze mas v PC osazeny disky, které uz nejsou nejrychlesji ale chtel bys zachovat jeho kapacitu a nechces kupovat kvuli zrychleni nové disky tak ano, jinak ti to bude IMHO k nicemu. Navic podle me byl OPTANE vyhodnejsi kdyz byly SSD malé kapacity za velky peniz, dnes koupis NVMe 512Gb aniz bys ses zrujnoval.
TiP ~ A ta druha 2) moznost ? Pro rychlé uroziste nepotrebujes OPTANE, staci pouzit RAMDISK. Rikas RAM DISK ? ANO, z volného mista tvé RAM muzes vytvorit RAMDISK, kuprikladu z tvyhc 16Gb 8Gb pridelis pro RAM disk cimz budes mit 8Gb virtualni uloziste typu RAMDISK..
[spr-bench-xhark.png]
* Dle HW podkladu a kopatibility.