Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oxidace v notebooku.

Zdravím,
stala se mi nemilá věc. Koupil jsem v březnu notebook a jak už to bývá tak se blbnulo a někdy během roku se tam dostala voda (tuším kdy, ale to je jedno) . bylo to pár kapek které prošli přes větrák. Notebook je GL502vs

Jednoho dne (na konci září notebook přestal fungovat.)
večer jsem ho vypnul v klidu a ráno už jen černá obrazovka / větráky na max.
reklamace zamítnuta s důvodem oxidace.

Tak jsem byl z toho neštěstný a otevřel jsem ho a opravdu tam nějaká oxidace byla.
Po 2 měsících jsem ho jen tak z prdele zapnul a voala. On začal fungovat.

Reinstaloval jsem systém (jen tak) A notebook funguje v pohodě.
Moje otázka je. Jak oxidace postupuje ? Voda už tam není jen tam jsou stopy po oxidaci. Bude oxidace i nadále pokračovat a znehodnotí základní desku ? nebo už skončila a teď hraju na štěstí ?
Díky :))

Taky zdravim.

Nevím jak bych to vyčistil na té desce. Čím.

• Nemas foto pro zobrazeni té oxidace ? Jakou ma barvu ?
# Mimo samotnou oxidaci jestli vidis spis takovou tmavou (hnedy humus) hmotu, tak ti spis odesel kondenzator|elektrolyt (zakladni poskozeni kond. poznas treba podle krizku v nafouklé cepicce) → vymena = 30Kc.
[83972-nafuka-png]
TiP ~ Podle velikosti a postizené oblasti muzes pouzit treba "kartacek na zuby" nebo spilku do usi, + "sprej" (tento zpusob bezne pouzivame i v SAV) s alkoholem (99,7% Izopropylalkohol) .. existuji i peny.
• Nasledovne striknes (haha) .. na tu poskozenou oblast, zacne chemicka reakce (muze zacit sumet), chvili pockas a pak prijde na radu kartacek (nebo spilku do usi v pripade ze je okcidace pod osazenim) kde oxidaci odstranis.
#Muzes to opakovat treba i 3x, ale nezapoment to pokazdé nechat pusobit aby ta oxidace mela cas se rozlozit (navazat molekuly propanolu_OH, na produkt).

[Jaky zvolit a kde koupit?]
• Ceské Online obchody neznam, ale toto mi pripadne korektni : « isopropanol, ve spreji 200ml » 190 Kč
PS : Jestli jde o Notebook, tak tu desku pokud mozno z plastikového tela nejdriv vytahni ven a operaci proved treba na stole.

Bili nanos je v poradku a [PCB] zachranit jeste pujde (jen odstranis ten nanos). Horsi jsou barevné, coz znaci ze jsou v tom u i kovy (poskozene PWR_spoje, poskozené osazeni).
Zvol nakej "Soft" kartacek. Poskodit neposkodis. To bys mused drapat.
#Az naneses tu vrstvu tim sprejem, tak to jen prakticky sestres, pojde to skoro samo dolu uvidis, prinejhorsim to zopakujes 2x.

Pokud bych to čistil tak to musí potom nějakou dobu stát ? Jak dlouho asi kdyžtak ?

Vypari se behem chvilky, to neni jak voda ;-)
# Co ja vim, 5 minut dejme tomu.